OEDAŞ, depremin meydana geldiği 6 Şubat’tan bu yana bölgeye 385 personelini gönderdi ve burada enerji iletim hatlarının sağlıklı çalışması için faaliyetlerde bulundu.

Skechers Bayan Ayakkabı Skechers Bayan Ayakkabı

elekt-1

 Deprem felaketinin ilk gününden itibaren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın koordinasyonunda Adıyaman’da elektrik arzının güvenliğinin ve sürdürülebilirliğinin yeniden sağlanması için gerçekleştirdiği çalışmaları tamamlayan OEDAŞ’ın yeni görev bölgesi Hatay oldu. 11 kişilik ekibin Kırıkhan ilçesinde çalışmalara başladığını söyleyen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Adıyaman’da 12 grup halinde toplam 374 çalışanımızla birlikte sürdürdüğümüz çalışmaları dört ayda tamamladık. 11 kişilik 13’üncü grubumuz ise Hatay’da çalışmalara başladı. Depremin yaralarını sarmak için bölgede olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Görsel_1

“Deprem bölgesinde olmaya devam edeceğiz”

Temmuz ayı itibarıyla yeni görev yerlerinin Hatay’ın Kırıkhan ilçesi olduğunu belirten Yalçın, “13’üncü ekibimiz Hatay’da çalışmalarına başladı. Ekipteki 11 arkadaşımız bu kadim şehrimizin eski enerjisine kavuşması için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürecek. Bu çalışmalarda da yine kendi hizmet bölgemizden bölgeye ulaştırdığımız ekipmanları kullanacaklar. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın koordinasyonunda deprem bölgesinde olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın

Editör: Ali ARASLI