Uşak Eşme’de görülen ve halk arasında yılan bebek hastalığı olarak bilinen rahatsızlık nedeniyle Musa T.’nin açtığı babalık davası, anne Ela Fidan’ın hukuk zaferiyle sonuçlandı. Mahkeme, yılan bebek olarak bilinen Gökdeniz T.’nin babasının Musa T. Olduğuna hükmetti. Anne Ela Fidan, Uşak Adliyesi önünde bugün gazetecilere bir açıklama yaptı.

Anne Ela Fidan, Adliye önünde bulunan gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu süreç benim zorlu geçen ve hayatımı zorlaştırmak adına oluşturulan bir süreçti. Oğlum Gökdeniz 300 binde bir görülen bir vakayla dünyaya geldi. Bu bana değil ve oğluma açılan bir davaydı ve ben ne namusumu ne gururumu düşündüm ve sadece oğlumun sağlığını düşündüm. O DNA testi yapılacağında oğlumdan alınan kan damlası ben çok yıprattı. Onun haricinde hiçbir şeye üzülmedim ve kimseye de bu noktada açıklama yapma gereği duymadım” dedi.

Uşak'ta 1 kişi daha gölete düşerek can verdi! Karaağaç ve Kızılcasöğüt göletinde hiçbir önlem yok! Uşak'ta 1 kişi daha gölete düşerek can verdi! Karaağaç ve Kızılcasöğüt göletinde hiçbir önlem yok!

 Ela Fidan, şöyle konuştu: “Bu bana açılan bir dava değil, kadınlara ve toplumsal algıya ve bunların hepsinin değişmesi lazım. Aslında babalara açılmış bir davaydı ve bu davanın kazanmış olduğu haklı gururu taşıyorum ama bu davanın bende bıraktığı yükü taşıyamıyorum.”

 Avukatı, “Siz onun ağladığına bakmayın ve şu anda gururdan ağlıyor. Ela gibi kadınların arkasında olmayın, önünde de olmayın ve sadece yanımızda olun yeter” mesajını verdi. HABER MERKEZİ/// 

Editör: Ali ARASLI