Uşak İsmetpaşa’daki bir takıcıya giren 2 kadın hırsızın güvenlik kamerası görüntüleri filmleri aratmadı. Sabah 6’da, Uşak Belediyesi Sosyal Tesisleri’nin karşısında bulunan A.K.’ye ait takıcıya giren 2 kadın hırsız, güvenlik kameralarından birini ters çevirdi. Hırsızlar, diğer kameraların olduğunun farkına varmadalar ve içerideki hal ve hareketleri saniye saniye kaydedilerek, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri teslim edildi. Görüntülerde 2 kadının çalacakları takıları ve saatleri bir süre seçtikleri fark ediliyor. Ayrıca kadınlar, duvardaki reyonlarda bulunan ürünlere de bir süre bakarak, kendi zevklerine seçim yapıyorlar.

KASADAKİ PARAYI SÜTYENE KOYDULAR, OYUNCAKLI KULAKLIKLARI DENEDİLER

Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu

Kasada bulunan ve sabah bozuk para için bırakılan parayı da çalan kadınlar, buradaki kağıt paraları aldı. Paraları, sütyene koyan kadınlar, daha sonra saat reyonuna da daldılar. Kız çocuklarının giydiği oyuncak figürlü kışlık kulaklıkları deneyen kadınların tavırları da dikkat çekti. Peluş kulaklıkla oynama anları da izlerken güldürdü.

Ortağlığı adete tarumar eden hırsızlar, yaklaşık 15 dakika içeride kaldıktan sonra normal bir şekilde çıkıp olay yerinden uzaklaştılar. Kadınların dükkandan ayrılış görüntüleri de saniye saniye kaydedildi. İçeride takıları alan kadınlardan birinin montunun içine koyduğu ürünler düşmesin diye eline cebine koyması da dikkat çekti. Öte yandan sabah saatlerinde işyerine gelen çalışanlar ve mağaza yöneticileri, durumu polise bildirdi. Güvenlik kemarası görüntülerini polis ekiplerine veren mağaza yönetimi, şikayetçi oldular ve olayla ilgili tahkikat başladı. 

Editör: Ali ARASLI