Konuyla ilgili Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, kurumun iletişim koordinatörlüğü aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Savaş, üniversitenin kalitesinin tescilli olduğunu iddia ederek, “Uşak Üniversitesi YÖKAK tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında ‘Kurumsal Akreditasyon’ almaya hak kazanan seçkin üniversiteler arasında yer alıyor. Ayrıca Fen Edebiyat Fakültemizin Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerimiz 5 yıllığına, Arkeoloji, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Sanat Tarihi bölümlerimiz 3 yıllığına; Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından, Eğitim Fakültemizdeki Türkçe Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programları ise 3 yıllığına Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi” ifadesini kullandı.

28 AĞUSTOS’TA KAYIT DÖNEMİVAR

Uşak Fen Lisesi'nden Kerem Kara, kimya olimpiyatında Türkiye birincisi oldu Uşak Fen Lisesi'nden Kerem Kara, kimya olimpiyatında Türkiye birincisi oldu

Uşak Üniversitesi’nin seçkin bir üniversite olduğunu öne süren Rektör Savaş, kayıtların 28 ile 30 Ağustos 2023 arasında yapılacağını belirtti.

Savaş, “Elektronik kayıt kabul  eden programlara yerleşen öğrencilerin, elektronik kayıt yaptırmaları zorunludur. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt için Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerimizden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Elektronik kayıt yaptıracak adayların YÖK Başkanlığının talimatlarını takip etmeleri rica olunur. Elektronik kayıt yaptıramayacak olan adaylar, özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlar ile başvuru şartlarında sağlık raporu, boy kilo endeksi ölçümü yapılacak programlar ve kayıt için özel şartı olan programlara yerleşen adaylar ise elektronik kayıt yaptıramayacaklardır. Bu durumda olan öğrencilerin kayıtları 28 Ağustos - 01 Eylül 2023 tarihleri arasında YKS Yerleştirme Belgesinde belirtilen adreslerde ve belirtilen tarihlerde yapılacaktır” ifadesini kullandı.

Editör: Ali ARASLI