Uşak Belediyesi, askere gidecek olan gençlerin asker çantalarını ücretsiz olarak hazırlayıp teslim etmeye başladı. Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında, askerlik görevini yapacak olan gençler için bir asker çantası hazırlanıyor. 

Asker çantası uygulaması, kurumun sosyal iletişim ağı hesapları üzerinden duyuruldu. Buna göre askere gidecek olan gençler 153'ü arayarak, buradan asker çantalarını alabilirler. 

Asker çantasında; fanila, iç çamaşırı, bot çorabı, tıraş çantası, postal asma için kilit, bot boyası, pudra, bot fırçası, kirli çamaşır torbası, çamaşır filesi, sabun ve kutusu, diş macunu ve tıraş makası gibi askerlikte temel gereksinimleri sağlayacak olan giysi ve aletler yer alıyor. 

OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak

Konuyla ilgili bilgi almak isteyenlerin 153'ü arayacaklarını bildirildi. Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, "Mehmetçiklerimizin asker çantası bizden, sosyal belediyecilik anlayışı gereği vatani görevini yapmak için yola çıkacak genç kardeşlerimize asker çantalarını teslim ederek uğurluyoruz.  Detaylı bilgi için: ALO 153 ve başvuru adresi: Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü" mesajını verdi. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkan Yardımcıs Hikmet Kahraman, "Belediye olarak yeni bir uygulama başlattık ve vatani görevini yapmak için ilimizden ayrılacak olan Mehmetçiklerimize, tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir asker çantası hazırlıyoruz. Bu çantada bir askerin, görev süresi boyunca kullanacağı temel gereçler yer alıyor ve bunu ücretsiz olarak temin ediyoruz. Gençlerimizin yapması gereken tek şey 153 hattımızı aramak veya belediyemize gelerek başvuru yapmak. Tüm gençlerimize şimdiden hayırlı teskereler diliyorum" dedi. 

İŞTE ÇANTADA OLANLAR:

CANTA

Editör: Ali ARASLI