Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor

Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, emin adımlarla hedefine doğru ilerliyor. Onca zorluk ve kirli manipülasyona göğüs geren Gür, ekibiyle birlikte 1 Nisan’dan sonra “yeni bir Uşak” vaat ediyor. 7’den 70’e toplumun her kesimini kapsayan projelerle “eşit, adil ve liyakat” düzenli yeni bir belediyecilik anlayışıyla şehre hizmet sözü veren Muhammet Gür, “Çalanlardan olmayacağız, çaldırmayacağız, israf etmeyeceğiz, vatandaşın parasını kendi menfaatimize değil, o paranın asıl sahibi olan halkımıza harcayacağız” dedi. 

Uşak’ta nefesler tutuldu, İYİ Parti’nin adayı Muhammet Gür, zafere ulaşmak ve Uşak’ı hak ettiği konuma getirmek için gece gündüz çalışıyor. Gür’ün 1 Nisan’dan sonraki hedefi projelerini hayata geçirerek, şehre hizmet etmek. 

DİKKAT ÇEKEN PROJELER
Gür’ün seçim süreci boyunca vatandaşa vaat ettiği projelerin başlıklarını derledik. 

5 bin konut yapacağız 
İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız, emeklilerimiz, şehit aileleri ve gazi yakınlarımızın öncelikle faydalanacağı 5 bin konutluk projeyi hayata geçireceğiz. Emin olun Uşak bizimle daha İYİ olacak.

İnternet faturası ödemeye artık son
Uşak’ta her mahallemize kuracağımız Wİ-Fİ istasyonlarıyla, günümüzün vazgeçilmez ihtiyacı olan interneti, ücretsiz olarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. 

Çalışan annelerimize müjde
Her mahallemize kreş açacağız. Siz söz veriyoruz, ilk 100 günde 3 kreşi hayata geçireceğiz. Bu sayede hem istihdamımız artacak, hem de çocuklarınız güvenli ellerde olacak!

Öğrencilerimize burs veriyoruz
İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite okuyan bu şehrin geleceği 10 bin evladımıza burs vereceğiz. Bu şehirde eğitim başarının artması için var gücümüzle çalışacağız. 

Emeklilerimizin yanındayız
Emekli vatandaşlarımıza belediyenin sosyal tesislerinde yüzde 50 indirim tarifesi uygulanacak. 

Melek Kart ile Mutlu Uşak
Belediye olarak her zaman ailelerimizin yanında olacağız. 0-3 yaş arası bebek sahibi olan ailelerimize her ay 3 bin lira Melek Kart bakiyesi desteği veriyoruz. 


Uşak Havaalanı uçuşlara açılacak

Mesafeleri yakınlaştırmak ve ilimize değer katmak için söz verdik. Uşak Havaalanını kalıcı olarak hizmete açmak için kurumlar arası iş birliğinin öncüsü olacağız. 

Turizm kenti Uşak

Kayaağıl termal bölgesinde genişletilmiş termal turizm projesi ile otel, sağlık kompleksi ve termal rehabilitasyon merkezleri oluşturulacak.

Uşak yeni stadına kavuşacak 

Yeni 1 Eylül Stadı projemizle, Uşak sporun merkezi olacak. 20 bin 64 kapasitesi, 100 iş yeri, 2 bin 500 araçlık yeraltı otoparkıyla yeni cazibe merkezi oluşturulacak.

Üretimin kenti Uşak

Tarım organize sanayi bölgesi projemize çok önem veriyoruz. Kayaağıl termal bölgesinde doğal üretim yoluyla organize sanayi bölgesini hayata geçireceğiz, bu sayede yeni istihdam sağlayacağız.

Hayvan dostu Uşak

Hayvanseverlerle birlikte sokak hayvanları için doğal yaşam köyü oluşturacağız ve minik dostlarımıza doğal ortamda yaşam imkanı sunacağız.

Depreme hazırlıklı olacağız

İlgili kurum, kuruluşlarla ve meslek odalarıyla iş birliği içinde olunup Uşak'ın bina envanterleri çıkarılacak. Gerekli tedbirler alınacaktır. Deprem gerçeğini hiçbir zaman unutmayacağız.

Uşak’a yakışır Otogar

Bu şehre hak ettiği Otogar’ı biz yapacağız. Bağlantı noktası hızlı tren istasyonu, İzmir Ank. çevre yolu hattı bölgesinde olan modern ve akıllı yapılarla güçlendirilmiş, özgün mimariye sahip bir otobüs terminaline kavuşacak.

Editör: Ali ARASLI