Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla’da sağanak yağışın ne zaman olacağına dair bilgiler verdi. Bu haftaki yağışla ilgili bilgi veren Sürmeli, Kasım ayının kendini Haziran sandığını belirtti.

Sürmeli, Ekim ayının tüm zamanların en sıcak dönemi olduğunu kaydetti. Sürmeli, “16.38  derecelik küresel bir Ekim rekoru kırıldı.  Gidişat çok parlak değil” dedi.

Uşak'ta bugün, yarın ve hafta sonu hava nasıl? Uşak'ta bugün, yarın ve hafta sonu hava nasıl?

9 Kasım 2023 Perşembe gününü değerlendiren Sürmeli, İstanbul, için 9 Kasım 2023 Perşembe yağış olacağını kaydetti. Sürmeli, şu bilgileri verdi:

“Cumartesi, Pazar ve Pazartesi yağmurlu olacak. Bunlar tatlı yağış olacak. Bu yağışların toplamı 50 kilogramı aşacağa benziyor. Parti parti yağışlarımız var. Ayın 18 ve 19’una kadar yağmurlar ara ara var. Ankara’da 9 Kasım 2023 bölgesel yağmurlar var ondan sonra Pazar yağmur var.”

İzmir’e uyarımız var!

Sürmeli, İzmir’de 11 Kasım Cumartesi’den pazara geçişte gece yağış olacağını aktardı. Yağışın en kuvvetli olduğu yerlere değinen Sürmeli, şöyle devam etti:

“Bu yağış dalgası Muğla, Aydın ve Manisa içinde kuvvetli sağanak alacak. Perşembe günü yapılacak yayında İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla için uyarılar olacak. Buralara yaklaşık 50 kilograma yakın bir yağış düşecek.”

BÜNYAMİN SÜRMELİ’NİN TÜM TAHMİNLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYI

UŞAK HAVA DURUMU

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Uşak'ta hava pazar gününe kadar güneşli. Pazar günü ise kentte yağmur var. Yarın sabah saatlerinde hava yine puslu olacak. Öğlene doğru hava ısınacak ve Sürmeli'nin ifade ettiği gibi Haziran havası hissedilecek.

Editör: Ali ARASLI