Uşak Belediyesi yönetimi, 200 kadını mağdur etti Uşak Belediyesi yönetimi, 200 kadını mağdur etti
Uşak’ta Kayaağıl Termal Tesislerine gelen zammın ardından, bazı vatandaşlar termal aktiviteler için alternatif güzergahlara bakmaya başladı. Uşak’a yakın olan Banaz Hamamboğazı’nın yanı sıra; Kütahya’ya bağlı Simav Eynal ve Gediz Ilıca Kaplıcaları da ikincil alternatifler olarak dikkat çekiyor.
Termal Havuz1
Uşak Belediyesi yönetiminin fiyatları 100 TL’den 250 TL’ye çıkardığı bir dönemde, 31 Mart’ta belediye başkanı değişen Gediz’de de zam yapıldı. Fakat Gediz Ilıca kaplıcaları 40 TL’den 80 TL’ye çekildi. Vatandaşın kullanabileceği seviyede olan Gediz Ilıca Kaplıcalarında, hamam fiyatı 80 TL’yken aqualı havuza giriş ise 100 lira oldu. Gediz Ilıca’da da bulunan apart fiyatları da şu anda makul seviyede ve Uşak’a göre yüzde 50’den fazla ucuz. Gediz Ilıca’da bugün itibariyle zamlanan konaklama bedeli gecelik 1000 TL.
Termal Havuz2

Simav Eynal hala 75 TL!

Simav Eynal’da da kaplıca turizmi yapılıyor ve 31 Mart 2024’te yönetimi değişen Simav Belediyesi şimdilik zam yapmadı. Simav Eynal’da havuz bakımda ve hamam ücreti ise 75 TL olarak fiyatlanmış durumda. Konaklama bedeli ise apart durumuna göre 900 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik gösteriyor. 2 büyük odası olan 2500 TL’lik apartın banyosunda ayrıca genişçe bir havuz yer alıyor.
Termal Havuz3

Gediz Belediyesi’nin borcu nüfusa göre Uşak’ın 2 katı

Öte yandan yeni gelen belediye başkanları borçları belediye girişine asarak vatandaşa duyuruyor. Türkiye genelinde bir klişe olan bu uygulamanın benzeri Denizli’de oldu. Uşak’a yakın olan Gediz Belediyesi de borçları paylayarak kamuya ilan etti. Gediz Belediyesi’nin buna göre yaklaşık 263 milyon TL borcu bulunuyor. Gediz Belediyesi’nin sorumluluk sahasındaki nüfusa göre bir oranlama yapıldığında kişi başına 10 bin 500 TL gibi bir borç düşüyor. Uşak Belediyesi’nin ise 1 milyar 4 milyon TL gibi bir borcu olduğunu önce gün belediye yöneticileri açıkladı. Uşak Belediyesi’nin borcu da nüfusa oranlandığında kişi başı 5 bin 500 TL ile 6 bin TL aralığında bir rakam ortaya çıkıyor. Uşak Belediyesi’ne göre yaklaşık 2 kat daha borçlu olan Gediz Belediyesi, buna rağmen afaki zamlar yapmadı. Gediz’de de yönetim AK Parti’den MHP’ye geçti. ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI