AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, yeni dönemde milletvekilliğine 3 dönem kurulandan dolayı aday olmadı. Yaklaşık 13 yıldır AK Parti’den Uşak Milletvekilliği yapan Mehmet Altay, bir veda yazısı kaleme aldı ve herkesten helallik istedi. AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay’ın helalleşme yazısına, bazı yorumlar yapıldı ve AK Parti’de şu anda aktif görev alan ve almayan yönetici ve üyeler, kendi ifadelerini, Altay’ın attığı twite eklediler. Altay’ın helallik yazısına yorum yapanlardan biri de 2004 ve 2009 döneminde Belediye Başkanlığı yapan Mesut Apaydın oldu. 
Mesut Apaydın, “Güzel ilimiz Uşak'a fevkalade güzel hizmetler yaptınız. Her ne kadar aramız eskisi kadar samimi olmasa da açık yüreklilikle söylemeliyim ki çabalarını, gayretlerini, takip ettim takdir ettim gurur duydum. Allah razı olsun” ifadesini kullandı.  
Apaydın daha önce bir önceki Uşak Valisi Funda Kocabıyık için de net açıklamalar yapmıştı. Bir çok bürokrat, kurum temsilcisi ve siyasetçinin kapalı kapılar ardında yaptığı eleştiriyi net bir şekilde açıklayan Mesut Apaydın, “Bir tarafta asgari ücretli vatandaşlar var, bir tarafta lüks saltanat içinde yaşayan devletin bürokratları, arabalar ve korumalar var. Ben 2 valimizin de önden ve arkadan giden koruma arabalarını görmezdim. Sadece makam arabasının önünde 1 koruması olurdu. Bunlar şimdi yok ve bana çok garip geliyor” ifadesini kullanmıştı.
Apaydın’ın bu açıklamasından tam 1 gün sonra Vali Kocabıyık görevden alınmış ve kendisine her hangi bir uğurlama töreni dahi yapılmamıştı. 

APAYDIN'IN ALTAY'A VERDİĞİ MESAJ

Altaylı, CHP'li vekili iktidar yağcısı olarak gördü Altaylı, CHP'li vekili iktidar yağcısı olarak gördü


 

Editör: TE Bilişim