Son dönemlerde ara verdiğimiz videolara bir yenisini daha ekledik. Pizza ve hamburger satan yerlerde yoğun bir şekilde yapılan sufleyi, doğada, köz ateşinde ve çömlek kapta pişirdik. Uşak'ın göletiyle meşhur Göğem köyüne bağlı Göl Mahallesi'ndeki ağaçlık alanda, kuş sesleri içinde sufle yapmak ayrı bir keyif oldu. Suflenin kısa tarifini açıklamanın sonuna ekleyeceğiz.

göğem4

GÖĞEM KÖYÜ UŞAK'IN DOĞAL ZENGİNLİKLERİNDEN BİRİ

Uşak'ta doğal ve tarihi zenginlikler denildiğinde akla genellikle belli başlı yerler geliyor. Kanyonlar, Taşyaran Vadisi, Blaundus Antik Kenti, Clandras köprüsü ve çevresi daha sık konuşuluyor. Göğem de Uşak'a bağlı ve güzel yerleşim alanlarından biri. Burada adını köyden alan bir gölet var.

göğem3

Fakat göletin çevresinde çarpık yapılar dikkat çekiyor. Bir dönem kaçak olduğu için sorun oluşturan yapılar nedeniyle göletin görüntüsü bozuluyor. Bu nedenle bu videoda gölet manzarasına hiç yer vermedim.

Kayaağıl Termal'de açık havuzu kadın ve erkek ortak kullanabilecek! İşte o günler! Kayaağıl Termal'de açık havuzu kadın ve erkek ortak kullanabilecek! İşte o günler!

göğem2

GÖĞEM KÖYÜNE NASIL GİDİLİR?

Göğem köyüne gidiş, Uşak'tan Banaz istikametine doğru başlıyor. Bozkuş köyü geçildikten sonra Pembe Köşk isimli mekanın bulunduğu kavşaktan sola dönülüyor ve buradaki sapaktan köy yolu dümdüz takip ediliyor. Uşak Merkez ile mesafesi yaklaşık 18,5 kilometre civarında bir köy.

SUFLE'NİN MALZEMELERİ

Malzemeler; (Tek çömlek için)

30 gr bitter çikolata

2 tatlı kaşığı şeker

2 tatlı kaşığı un

1 küçük boy yumurta

2 tatlı kaşığı sıvı yağ

2 tatlı kaşığı süt

NOT: Videoda oranı biraz kaçırdım. 7-8 dakika orta harlı közde yapabilirsiniz.

VİDEO: ALİ ARASLI

göğem1göğem

Editör: Ali ARASLI