Uşak'ta direğe çarpan kamyonun sürücüsü sıkıştığı yerde hayatını kaybetti Uşak'ta direğe çarpan kamyonun sürücüsü sıkıştığı yerde hayatını kaybetti
AK Parti Uşak İl Teşkilatı’nın bayramlaşma programında konuşan Himmet Yaşar, burada yeni Belediye Başkanı Özkan Yalım’ı eleştirdi. Aynı toplantıda konuşan AK Partili Milletvekili İsmail Güneş de, Yalım’ın seçilmeden önce sel alan köprülerde video çektiğini ve şu anda ise sesinin çıkmadığını kaydetti.
YAŞAR: VATANDAŞA 1000 TL VAADİ VARDI NE OLDU?
31 Mart seçimlerinde Uşak Belediyesi’nin AK Parti’den CHP’ye geçtiğini belirten Himmet Yaşar, Yalım’ın vatandaşa yalan söylediğini ifade etti.  
Yaşar, şöyle konuştu:
“Herkese 1000 TL vereceğim dedi verdi mi yok! Baştan beri bir çok yalan söylüyor. Bunun göreve gelirken ilk icraatlarından biri Millet Bahçesi’ne yapılacak caminin ruhsatını ve imarını iptal ettirmek oldu. Zihniyetleri hiç değişmiyor. Sen gelmişsin geleli daha 100 gün olmamış ve bu şehirde senin bir camiyle ne derdin olabilir. Kamu kaynaklarıyla da bir harcama yapılmayacaktı. Bu camiyi hayırsever desteğiyle yapacaktık. İhtiyaç hasıl olursa camileri ve ibadethaneleri yaparız.”
İsmail Güneş: Seçimden önce köprülerde video çekiyordu şimdi sel aldı ama ortada yok!
AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş de, Yalım’a şöyle yüklendi:
“Vatandaş 35 yıldır CHP’den uzaktı ve Uşak’ta da CHP’yi seçti. Sınırlı bütçeyle sınırsız istekleri yerine getirmek zordur. Gelenler bir takım bahaneler uyduruyorlar ve bu belli bir süre geçerli olmayacak. Bu CHP’nin zihniyeti belli ve değişmez. Bize, eskisi gibi dine karşı değiliz diyorlar. Biz değiştik ifadeleri kullanıyorlar. Uşak’ta gördük ki değişen bir şey yok. Nereden anlıyoruz bunu; millet bahçesinde 800 araçlık otopark ve ön tarafta da 6 bin metrekarelik cami ruhsatı olmasına rağmen bunu yapmak istemiyor. Bu camiyi kaldıracağım demiyor ve başka bir yere yapmak istiyor. Sanki biz salağız. Bu camiyi başka yere yapacağız diyor. Oraya okul yapacağım diye vatandaşın kafasını karıştırıyor. Mertsen, yiğitsen çık ben camiye karşıyım de. Millet de senin ne olduğunu kim olduğunu bilsin. Biz bu sürecin takipçisiyiz ve milletimizle beraber camimizi inşa edeceğiz.
Önceden gidip sel basın yerde video çekmek kolaydı, hadi bakalım şimdi gidin çekin de görelim. Biz Mehmet Çakın Başkanla her türlü altyapı çalışmasını hazırladık veya yapacaktık. Tabii zaman her şeyi gösterecek.” Öte yandan Milletvekili Fahrettin Tuğrul, Merkez İlçe Başkanı Altan Tufan, Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı ve Gençlik Kolları Başkanı İsmet Özkan da birer selamlama konuşması yaptı.
Editör: Ali ARASLI