Uşak Belediyesi’nin 2014 ve 2019 döneminde, inşa ettiği 3 köprülü kavşaktan biri olan, Özdilek ve Vatan Bilgisayar Kavşağı olarak bilinen Selçuklu Köprülü Kavşağı, 6 Nisan 2018’de hizmete açıldı. O dönemde yaklaşık 20 milyon TL gibi bir maliyetle inşa edilen köprülü kavşağa, adını simgeleyen ‘Selçuklu Yıldızı’ eklendi. Davut Yıldızı’ndan farklı olarak 8 köşeye sahip olan Selçuklu Yıldızı’nın her bir köşesinin simgelediği anlamlar da yazıldı.

8 köşeli yıldızın her bir köşesine saat yönünde; ‘Merhamet, Şefkat, Sabretmek, Doğruluk, Sır Tutmak, Sadakat, Cömertlik ve Rabbine Şükretmek’ esasları yazıldı.  

Uşak'ta 17 yaşında katledilen Enes Sarı'nın ailesi açıklama yaptı Uşak'ta 17 yaşında katledilen Enes Sarı'nın ailesi açıklama yaptı

AK PARTİLİLER BAKIMLARINI İHMAL ETTİ; CHP’LİLER ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFINI EKLEDİ

2019 döneminden sonra sembolün bakımları tam olarak yapılmadı. Sonrasında gelen Uşak Belediyesi yönetimi de mevsim şartları ve farklı faktörler nedeniyle zarar gören sembolü yenilemedi. 31 Mart 2024 günü seçilen CHP’li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım da sembolü normal haline getirmek yerine, buraya Atatürk’ün fotoğrafını ekledi. Atatürk’ün fotoğrafının eklenmesine bazı vatandaşlar, “İsrail Yıldızına benziyordu zaten, iyi oldu” şeklinde yorumlar yaparken, vatandaşın büyük bölümünün bunun Selçuklu Yıldızı olduğunu bilmediği de ortaya çıktı.

Editör: Ali ARASLI