Uşak'ta genç kızın izinsiz görüntüsünü çeken şahıs yargılanacak! İzinsiz çekim yapmanın cezası kaç yıl hapis? Uşak'ta genç kızın izinsiz görüntüsünü çeken şahıs yargılanacak! İzinsiz çekim yapmanın cezası kaç yıl hapis?
Uşak'ta çevre yolu var ama kullanılamıyor ve yoldan geçen kamyon ve araçların sadece egzoz dumanı kalıyor. Uşak'ın havalimanı var, fakat sadece eğitim uçuşları ve bu nedenle oluşun gürültüden başka hiçbir yararı yok. Eğitim uçuşlarının gürültüsünden rahatsız olan vatandaşların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. 
Uşak’ta geçtiğimiz günlerde stokaj havalimanı olması gündeme getirilen Uşak Havalimanı’nda eğitim uçuşları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta pazar günü oynanan Uşakspor’un 0-2 kaybettiği İskenderunspor maçında da eğitim uçuşları dikkat çekti. Hatta taraftar, maç günü uçuşlar devam ettiği için maçtan çok uçakları izledi ve bazıları da gürültü nedeniyle bu durumdan rahatsız oldu. Rahatsızlık duyan bir diğer kesim de Bozkuş köyü sakinleri. Sürekli inen kalkan uçakların özellikle pazar günleri, bazı vatandaşları rahatsız ettikleri ve bu durumun da sosyal medyada dile getirildiğini de görülüyor.
EĞİTİM UÇUŞLARININ İNİŞİ DİKKAT ÇEKİYOR
Uşak Havalimanı’nın işlerlik kazanmasını sağlayan en önemli unsur olarak dikkat çeken eğitim uçaklarının inişi, Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi’nin arkasındaki arsada çok daha net görülüyor. Uçakların inişini burada seyreden vatandaşlar da zaman zaman dikkat çekiyor. Buradan inen uçaklar, sanki kara yolu taşıtları geçiyor gibi izlenim vermesi cep telefonu ve kameralarla kayıt altına alınıyor.
VATANDAŞ, UŞAK HAVALİMANI’NIN BİR AN ÖNCE AÇILMASINI İSTİYOR
Öte yandan Uşak Havalimanı’nın en büyük sorunu, tarifeli uçuşlara açık olmaması. Zafer Havalimanı’nın yapılışı nedeniyle, İstanbul-Uşak arasındaki seferler yapılamazken, bu duruma bir diğer gerekçe de yeterli yolcunun olamaması gösteriliyor. Kısa bir süre önce Uşak’tan İstanbul’a gitmek için Zafer Havalimanı’na transfer aracıyla gittiğini belirten TEMA Uşak İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin, yolcu sayısı hiç de azımsanacak kadar olmadığını, kentten tarifeli seferlere yönelik talebin haklı olduğunu dile getiriyor.
Uşak Havalimanı, tekrar işlerlik kazanmak için geçtiğimiz günlerde ortaya atılan stokaj havalimanı beklentisine ümit bağlamış durumda. 
NOT: Burada eğitim gören pilotlara ve eğitmenlere yönelik bir tepki yok. Tepki kenti idare eden seçilmiş ve atanmışlara yöneliktir. Videoda sesi yüzde 25 seviyesine kıstık, çünkü izleyenlerin rahatsız olmasını istemedik. 
Editör: Ali ARASLI