Uşak'ta sağanak yağış bekleniyor! Tedbiri elden bırakmayın! Uşak'ta sağanak yağış bekleniyor! Tedbiri elden bırakmayın!
Uşak'ta bu yıl ikinci kez düzenleneceği bildirilen Gurbetçi Festivali yine Karağaç Göleti'nin bulunduğu bölgede yapılacak. Göletin yüzeyinde jetcar olarak adlandırılan araçlar kullanılacak. Etkinlikle ilgili yapılan açıklamada, şu bilgi notu verildi: "Su üstünde giden araba mı olur demeyin, Gurbetçi Festivali’nde her şey olur.  Uşak’ta bir ilke daha imza atmak istersen Jetcar Göstersi'nde yerini almayı unutma.  Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi, 5 Ağustos Cumartesi 18.30 / 6 Ağustos Pazar 17.00 ve 23.00".
JETCAR NEDİR?
İlk kez jetcar etkinliğini duyanlar bunun ne olduğunu merak ediyor. Jetcar, deniz, göl ve gölet gibi su üstünde yüzen lüks araçlardan modellenerek yapılan fiber tekne modelidir. Bu etkinlikte kullanılan jetcarların motorları jetsky motoru ile aynıdır. Bu nedenle jet carlar yüksek miktarda hızlara çıkabilir. 
GENELLİKLE FERRARİ KOPYALANIYOR
Jetcarlarda genellikle Ferrari marka otomobiller kopyalanıyor. Daha spor görünümlü otomobillerin modellendiği jetcarlar, daha çok gösteri için kullanılıyor. Ege ve Akdeniz'deki tatil beldelerinde yaygın olan bu tip etkinliklerden yararlanmak biraz maliyetli oluyor. 
Uşak'ta ilk defa yapılacak olan etkinliğin vatandaştan büyük ilgi görmesi bekleniyor. 
Editör: Ali ARASLI