Son haftalarda aldığı kötü sonuçlar ve yediği cezalarla anılan Uşakspor’a bir darbe daha vuruldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün uhdesinde bulunan 1 Eylül Stadyumu’nun sıcak suyu akmadığı için Uşakspor’a bir ceza daha verildi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)  kararlarında Uşak’taki ihmal cezaya yansıdı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun altındaki kurumlardan PFDK, tarafından Uşak’a cezalar yağdı. Uşakspor’a verilen cezalar arasında tesiste sıcak su bulunmaması de yer aldı. Yaşanan durum, Uşak’ın imajını yerle bir ederken, sorumlular hakkında nasıl bir yaptırım olacağı ise merak konusu oldu.

UŞAK’IN İMAJINI YERLE BİR ETTİLER

PFDK’nın 46 nolu kararında Uşakspor’a verilen cezaları arasında stadyumdan kaynaklı durumlar dikkat çekti. Koltuklara numara verilmemesi nedeniyle 14 bin TL ceza alan Uşakspor, Aksaray maçı nedeniyle değerlendirildi. Aksaray maçında sahada güvenlik görevlisi bulunmadığı için ve top toplayıcı bulunmaması nedeniyle de ceza verildi. İhtar cezaları arasında sahada soyunma odasında sıcak su bulunmaması da yer aldı. Kararın ilgili bölümü şöyle:

Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı

“Uşakspor’un Aksaray müsabakasında, soyunma odasında sıcak su sisteminin çalışır durumda bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” Öte yandan Uşakspor, özel güvenlik görevlisi açığı nedeniyle de 28 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Editör: Ali ARASLI