Uşakspor’un yönetim ve başkanlığını devralmak isteyen forma sponsoru Saka Su Uşak Bayii, kentten destek göremediği için  bu düşünceden vazgeçti.

Uşakspor’un başkanlığını ve yönetimini devralmak isteyen Saka Su Uşak Bayii Kudret Yavuzsoy, kentten beklenen desteği bulamadı. Konuyla ilgili sosyal medyada Uşakspor hesaplarından kendi adına yapılan açıklamanın doğru olduğunu belirten Kudret Yavuzsoy, Uşakspor’un bir siyaset konusu olmadığını ifade etti. Uşakspor’un bilet ve forma satışı gelirinin bulunmadığını kaydeden Kudret Yavuzsoy, şöyle konuştu:

“Uşakspor’un yönetimini ve başkanlığını devralmak için yaklaşık 1 aydır görüşmelerimiz oldu. Bunun için kentten de destek talep ettik ve Uşakspor’un şehrin takımı olduğunu belittik. Bir çok işadamı arkadaşımla görüştüm ve büyük çoğunluğun bu işe soğuk baktığını gördüm. Kurum ve kuruluşlardan da beklenen destek yok ve takımın aylık ortalama 2 milyon TL gibi bir gideri var. İddia gelirleri ortalama 250 bin TL civarında ve ancak giderin 10’da 1’ini karşılıyor. Hiçbir destek olmadan bu takım bu şekilde gidemez. Uşakspor’a tüm şehir sahip çıkmalı diye düşünüyorum. Seçim önü gelen başkan adayları da tüm hesaplarını seçim sonrasına yapıyor. Fakat şu ana kadar çıkarıp takıma bir kuruş para veren yok. Lafa geldiğinde herkes Uşakspor’u savunuyor. Belediyenin de bu noktada takıma destek vermesi gerekirdi. En azından tesisin bakımı ve personel desteği sağlanabilirdi. Bunun da olmadığını gördük.”

Kahraman: Özkan vekilimiz takımı alırsa memnun oluruz ve onaylarız, fakat bize gelen bir şey yok Kahraman: Özkan vekilimiz takımı alırsa memnun oluruz ve onaylarız, fakat bize gelen bir şey yok

Yavuzsoy, Uşakspor’un bu gidişle BAL ligine kadar düşeceğini ve sonrasında çok afaki paralar harcanarak tekrar profesyonel liglere çıkarılabileceğini görüşünü de savundu. ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI