Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta? Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta?
Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, Taşyaran vadisi gibi ikinci bir güzelliği daha keşfetti ve tanıttı. Uşak Merkeze bağlı Buğdaylı köyünde incelemeler yapan Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve yöneticileri, buradaki bir vadinin içindeki akar sulu ve taşların yer aldığı bir doğal donatıyı fark etti.
Buğdaylı Köyü Vadi3
Bugüne kadar pek dikkat çekilmeyen ve Taşyaran Vadisini andıran manzaraya hayran kalan Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, burada fotoğraf ve tanıtıcı videolar çekti. Dernek Yöneticisi Alparslan Dur’un fotoğraflarını çektiği doğal güzellik, ilerleyen günlerde çok sayıda ziyaretçi çekeceğe benziyor.
Buğdaylı Köyü Vadi2

TAŞYARAN VADİSİNE BENZEYEN BU YAPIYI İLK KEZ GÖRDÜK

Konuyla ilgili burada bir açıklama yapan Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, Uşak’ın her adımının ayrı bir güzellik barındırdığını kaydetti.
“Merkez Karakuyu köyündeki döşeme taş yapısıyla aynı yapıda bir yerdeyiz. Buradaki akarsu, kayalara bazı şekiller vermiş” diyen Keyvanoğlu, şöyle devam etti:
Buğdaylı Köyü Vadi1
“Uşak’ın her köyünde ve her adımında böyle bir değişiklik görmek mümkün. Biz ilimizi tanıdıkça daha çok seviyoruz. Daha önce Merkez Buğdaylı köyünde çalıştık ama buraya ilk kez geliyoruz. Buradan akan su, Buğdaylı köyünden geçip, Karahallı deresiyle birleşecek. Oradan da Gediz Çayına akacak. Önümüzde harika bir tablo gibi manzaramız var. Yok böyle bir güzellik ve düşmemek için yere sağlam basmamız gerekiyor. Her yıl böyle değişik bir Taşyaran bulmak olası. Çok güzel bir vadinin içindeyiz ve burada yeni yeni açmış badem ağaçlarının çiçekleri var. Su küçük bir şelale yapmış ve rengi arazi yapısından farklı”.

Buğdaylı Köyü Vadi

Editör: Ali ARASLI