245 köye hizmet veren Uşak İl Özel İdaresi’nin köylerdeki su, kanalizasyon, park, bahçe, yol ve benzeri çalışmalar için “05317843557” numaralı whatsapp hattı oluşturdu. Yaklaşık 15-20 gün önce oluşturulan whatsapp hattına, belediye hizmetleri alanında olmayan vatandaşlar, sorunlarını yazıyor.

Uşak İl Özel İdaresi whatsapp adresi:

Uşak'ta memurlara sendika değiştirten para için imzalar atıldı Uşak'ta memurlara sendika değiştirten para için imzalar atıldı

https://wa.me/905317843557

Bu hatta yazılan talep karşılığında, otomatik olarak “‎Uşak İl Özel İdare ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size nasıl yardımcı olmamızı istersiniz?” sorusun yöneltiliyor. Burada yaşadığı sorunu dile getiren vatandaşın mesajı, ilgili yetkililere ulaştırılıyor. Sorunun çözümüne dair yapılan çalışmanın sonucu da, talepte bulunan vatandaşa iletiliyor. Genellikle yol, su ve benzeri altyapı arızaları olarak gelen taleplere en kısa sürede yanıt veriliyor.
Özel Idare Uşak

SİSTEM SAYESİNDE İŞLEYİŞ DAHA HIZLI

Söz konusu iletişim ağı üzerinden, vatandaş talepleri daha hızlı bir şekilde gündeme alınıyor. Dilekçe ile talepte bulunmaya nazaran daha kolay ve hızlı olan whatsapp iletişim hattını, köylerdeki vatandaşlar, iletişim teknolojilerinin yayılmasıyla daha sık kullanacaklar.
E2914Fa8 Aefa 446A 9338 D271F4638631

UŞAK VALİLİĞİ, BASIN EMEKÇİLERİ İÇİN BİR OFİS KURDU

Uşak Valiliği, Uşak İl Özel İdaresi’ne bağlı Özmerkez’de basına ait bir ofis oluşturdu. Basın emekçilerinin buluşacakları, haber yazımı, fotoğraf ve videoları işleyecekleri bir ofis kurulmasını uygun gören Uşak Valiliği, mesai saatleri içinde faal bir ortam oluşturdu. Basın emekçilerinin merkezi bir noktada bir araya gelecekleri masa ve koltukların bulunduğu mekanın kullanımı için gerekli bildirimler yapıldı.  
Editör: Ali ARASLI