Ses sanatçısı Gökhan Türkmen’in son klibi Uşak’ta çekildi. Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çekilen klibin fotoğraflarını, kurumun instagram hesabından paylaştı. Buna göre Türkmen’in klibinin çekildiği yerler fotoğraf karelerine yansıdı.

Klibin fotoğraflarında yer alan Blaundus Antik Kenti dikkat çekti. Burada bir hatıra fotoğrafı dikkat çekiyor. Uşak’ın Ulubey ilçesine bağlı Blaundus Antik Kenti, daha önce film ve klip çekimlerine doğal ve tarihi bir stüdyo olarak kullanılmıştı.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü, “Uşak’ımızın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine bir katkı daha! Sevilen sanatçı Gökhan Türkmen’in yeni single çalışmasının klibi Uşak’ta çekildi. Gökhan Fırat yönetmenliğindeki mükemmel çalışma için tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz”.

Gökhan Türkmen kimdir?

Türkmen Uşak’ın düşman işgalinden kurtulduğu gün dünyaya geldi. Uşak’ın kurtuluş gününde de evlendi!

Uşak'ın Ferdi Tayfur'u Selim Baykal, İzmir'de sabah ezanlarını da okudu Uşak'ın Ferdi Tayfur'u Selim Baykal, İzmir'de sabah ezanlarını da okudu

Gökhan Türkmen müziğiyle büyük bir beğeni kitlesine sahip bir isim. Gökhan Türkmen’in kısa özgeçmişi şöyle:

Gökhan Türkmen, 1 Eylül 1983 günü, İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Rizeli olan Türkmen, Habire Yahşi Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Ortaokulun son yıllarında müzikle ilgilenmeye başlamıştır. 1997 yılında gitar çalmaya başladı. 2000 yılından itibaren çeşitli mekânlarda ve organizasyonlarda gitar ve sesiyle boy göstermeye başladı. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümünden mezun oldu.. 2000'li yılların başında kendisini tamamen müziğe verdi ve söz yazmaya başladı. Söz ve müziği Serkan Söylemez'e ait olan "Büyük İnsan" adlı parçayı amatör olarak seslendirdi. 2005 sonlarında Youtube'da yayınladığı parça beş milyondan fazla kişi tarafından dinlendi.

17 yıllık arkadaşı Sinem Aksoy ile birlikte 1 Eylül 2014 tarihinde evlenmiştir. Lise sıra arkadaşıdırlar. 2015 yılında çiftin Nil Rona adını verdikleri ilk kızları dünyaya gelmiştir. 2017 yılında ise Leyla Ada adını verdikleri ikinci kızları dünyaya gelmiştir.

BLAUNDUS ANTİK KENTİ HAKKINDA

Gökhan Türkmen'in klip çektiği Blaundus Antik Kenti asırlar önce Büyük İskender döneminde kuruldu.

Uşak’ın Ulubey ilçesinde yer alan Blaundus antik kentinde geçtiğimiz yıllarda arkeolojik kazılar yapıldı. Film, reklam filmi ve fotoğraf çekimi için tarihi ve doğal bir stüdyo gibi kullanılan Blaundus, Uşak'a 40 km mesafede yer alıyor. Blaundus antik kentinde kazı çalışmaları devam ediyor.

Editör: Ali ARASLI