MHP Uşak Belediye Başkan adayı Sezer Ateş, basın emekçileri İzzet Dönmez, Halil Çavuşoğlu ve Ali Araslı’nın sorularına yanıt verdi. Basın emekçilerinin kente yapmayı vaat ettiği 2 battı çıktı hakkındaki sorusuna yanıt veren Sezer Ateş, kavşakların çevre yolu yapılması durumunda dahi ihtiyaç olduğunu söyledi. Ramada ve Hacıkadem kavşağına battı çıktının kent merkezindeki trafik yükü nedeniyle elzem olduğunu kaydeden Sezer Ateş, İzmir-Ankara hızlı tren hattıyla kentin İzmir’in bir banliyösü olacağını öne sürdü.

Sezer4

Uşak’ın nüfusunun önümüzdeki 15 ila 20 yıl içinde 2 milyonu bulacağını iddia eden Sezer Ateş, ilginç bir tespitte bulundu. Ateş, şöyle konuştu:

Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü! Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü!

“Uşak’ta 2 battı çıktı sadece kent merkezindeki trafik yükü için acil ihtiyaçtır. Çevre yolu yapılsa dahi ben buraları belediye imkanlarıyla yapacağım. Çünkü bunlar benim için çocuk oyuncağıdır. İlimizin nüfusu önümüzdeki 15 yıl içinde 2 milyonu bulacak. İzmir-Ankara hızlı tren hattının yapımıyla burası İzmir’in banliyösü olacaktır. Bunu görmek vizyon ister. Önümüzdeki yıllarda nüfusu 2 milyon olacak bir şehirde altyapı ve tüm yol ağları doğru bir planlamayla yapılmalıdır. Hala 300’lük boru kullanıyoruz. Oysa bu kente 1000’lik yani deyim yerindeyse içinden araba geçecek altyapı kurulmalı. İlerleyen yıllarda göreceksiniz, bu şehrin nüfusu 2 milyon olacak ve böyle devam edilirse bu altyapı kenti taşımayacak”.

Sezer Ateş2

Editör: Ali ARASLI