Uşak Belediyesi'nin yüzde 150 gibi fahiş zam yaptığı yerde, Banaz yüzde 50 zamla vatandaşı düşündü Uşak Belediyesi'nin yüzde 150 gibi fahiş zam yaptığı yerde, Banaz yüzde 50 zamla vatandaşı düşündü
Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasında da faaliyet göstereceği belirtilen Zümra Kadın Kooperatifi’nin yeni dükkanları açılıyor. Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’ndeki eski hizmet binası, bir süre önce tadilata tabi tutuldu ve alışveriş merkezine çevrildi.
Zümra3
Bedesten gibi hizmet verecek olan eski binadaki vezneler kısmında dükkanlar ortaya çıktı. Dükkanların yarısı esnafa kira karşılığı ve diğer yarısı da Zümra Kadın Kooperatifine ücretsiz verildi. Uşak Belediyesi’nin bir süre önce resmi açılışını yaptığı binada, yerleşim yavaş yavaş başlıyor.
Zümra1
Zümra Kadın Kooperatifi de buradaki 8 dükkanını, 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nde açacak. Zümra Kadın Kooperatifi, Stadyumun yanında bulunan dükkanlardaki sisteme benzer bir çalışmayı burada sürdürecek. Uşak Belediyesi yönetimi, kooperatifin kadınlara iş imkanı doğurduğu için desteklendiğini ifade etti. Zümra Kadın Kooperatifinin buradaki ticari canlılığı artırması hedefleniyor.
Zümra2

BİNANIN ÖN CEPHESİNDEKİ DÜKKANLAR DA TADİLATA BAŞLADI

Öte yandan bir süre önce kiralanan ve caddeye bakan 4 dükkanda çalışmalar başladı. Uşak Belediyesi, buradak 4 dükkanı 175 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla kiraya vermişti. Ön cephedeki dükkanlardan 3’ü kuyumcu ve 1’i de giyim mağazası oldu. Belediyenin sadece 4 dükkandan yıllık geliri 10 milyon TL’yi bulacak. Geçtiğimiz günlerde bu konuyu gündeme getiren AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, 10 milyonluk geliri 100 milyon olarak açıklamıştı. Güneş, belediyenin buradan elde edeceği gelire fazladan bir sıfır eklemişti. 
Zümra
Editör: Ali ARASLI