Uşak Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, AK Partili vekilleri ve yöneticileri uyardı. Türkiye’de eğitimin geldiği seviyeyi anlamak için yollardaki kasislere bakmanın yeterli olduğunu belirtti. Ömer Karahan, AK Partililerin eğitim konusunda yeterli bir çalışma yapamadığını belirtti.

Eğitimdeki kötü sisteme rağmen hala hataların kabullenilmediğini öne süren Karahan, şu açıklamaları yaptı:

EĞİTİMİN KÖTÜ OLDUĞUNU DAHİ KABULLENMİYORLAR

Prof. Dr. Ömer Karahan, şöyle konuştu:

“20 yılı aşan bir süredir iktidarda olan AK Partililer eğitim konusunda başarısız oldu. Maalesef bir kısmı, hem de milletvekilleri bundan habersiz. Ankara’da bir vekille tanıştım ve eğitim sorununu anlattım. Maalesef 50 yıl önceki kalitede öğretmen yetişmiyor.   Bunu dedim ve AK Partili vekil bunu kabul etmedi. Dünyadan ve taşıdığı vebalden haberi yok. Bu memlekette milyonlarca evladımız beşeri insan kaynağıdır. AK Parti geldiğinde eğitim değil öğütüm vardı ve bu hala devam ediyor.  Bunlar okul sayısı ve ödeneği artırdık diye övünüyor. Tamam bunlar doğru da; bu ülkede yağ, un ve şeker var fakat helva yapacak usta yok. Mevcut imkanlar bu yüzden heder oluyor. Helva yapacak usta çamur gibi bir şeyi helva diye yutturuyor. Bizim ateş gibi ilkokul çağı çocuklarımız, ilk, orta ve liseyi bitirdiğinde üniversite pelteye dönüyorlar.”

EĞİTİMİN İYİ Mİ KÖTÜ OLDUĞUNU YOLLARA BAKIP ANLARSINIZ

“Bir öğrenme gayreti ve iddiası yok. Tıp fakültesinde çalışıyorum hala ve gelen öğrencilerden ben iyi hekim olacağım diye bir iddia yok” diyen Karahan, şöyle devam etti:

Saraycık köyünün okulunu devlet ve millet el ele yaptı! Kolejleri aratmayan ve şampiyon çıkaran bir eğitim kurumu oldu Saraycık köyünün okulunu devlet ve millet el ele yaptı! Kolejleri aratmayan ve şampiyon çıkaran bir eğitim kurumu oldu

“Yalvarıyoruz yavrum çalışın gayret edin diye. Bizim Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi, ilk 20 binden öğrenci alıyor. İlk 20 binden gelen öğrenciye cerrahi stajında diyorum ki ne olur dolu geçir. Fakat maalesef benim öğrencim çalışmıyor ve okumuyor anlatılan konuları. Son 10 günde ben bu işi bitiririm diyorlar. Sadece geçmek ve formaliteyi yerine getirmek için staja geliyorlar.

Milletvekilleri, Ankara Öğretmen Okulu’nu bir incelesinler. 50 yıl önce neymiş bir baksınlar ve sonra konuşsunlar. Eğitim konusunda ciddi adımlar atmadığınız müddetçe, vebal altındasınız. Milli Eğitim falan diye yukarıdan uçmayın. Yollardaki duba ve kasislere basın memleketin eğitim seviyesini görürsünüz. Piknik yerlerine bakın ve nasıl eğitim aldıklarını anlarsınız. Eğitiyoruz diye bu milletin evlatlarını öğütüyorsunuz.” ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI