Altaylı, Uşaklı vatandaşın hislerine tercüman oldu: Kafamıza tecavüz ettiler!

Uşak Belediye Başkan yardımcılarına görevleri verildi! Şanlı, zabıta ve mezarlıklara da bakacak! Uşak Belediye Başkan yardımcılarına görevleri verildi! Şanlı, zabıta ve mezarlıklara da bakacak!

Uşak’ta vatandaşın rahatsızlık duyduğu seçim gürültüsü ve trafik sıkışıklığı Türkiye’nin her yerinde yaşanıyor. Gazeteci Fatih Altaylı, “Bu seçim otobüslerinden illallah ettik. Gerçekten kafamıza tecavüz ettiler. Oradan o araç geçti diye oy verir mi insanlar bilemiyorum. Bazıları bağıra bağıra geçiyorlar” dedi.

Son günlerde gündeme getirdiğimiz seçim otobüsleri ve yaptıkları gürültüyle ilgili okurlarımızdan yoğun bildirimler aldık. Bazı okurlarımız bu konuda CİMER’e kadar ulaştığını ifade etti. Fakat her hangi bir sonuç alamadıklarını belirten Uşaklı vatandaşlar, bu konuda son gün sağduyu beklediklerini ifade etti. Seçim dönemi boyunca parti fark etmeksizin yapılan gürültü nedeniyle vatandaşın yoğun tepkisi ortaya çıktı. Bazı vatandaşlar konuyu CİMER’e taşıdıklarını ve belediye ile ilgili kurumlardan da her hangi bir yanıt alamadıklarını bildirdi.

Konuyla ilgili bir yorum da gazeteci Fatih Altaylı yaptı. Benzer durumun Türkiye’nin her yerinde olduğunu ifade eden Altaylı, şöyle konuştu:

“Bu seçim otobüslerinden illallah ettik. Gerçekten kafamıza tecavüz ettiler. Oradan o araç geçti diye oy verir mi insanlar bilemiyorum. Bazıları bağıra bağıra geçiyorlar. Tam anlamıyla bazıları kıçını yırtarak geçiyor. Evde hasta var, çoluk var çocuk var. Biri bitiyor öteki başlıyor. Murat Kurum bitiyor ardından İmamoğlu geçiyor. Arada ilçe belediye başkan adayları ve durmaksızın gürültü var. Bir felaket halinde dolaşıyorlar. İzleyiciler ve vatandaş haklı. Tramvay elektrik kablosuna kadar pankart asanlar var. Yarın 5’ten sonra bu afişler de toplanacak. Binlerce ton çöp. Bunun yerine bir fakire yardım etsen ve bunu assalar daha iyi. Dünyanın her yerinde seçim görüyoruz ve bu ilkelliğin dibi. Broşür hazırlamışlar ama bu millet kitap okumuyor. Broşür mü okuyacak. Afişlerin ve broşürlerin üzerine basıyorlar zaten.”

UŞAK’TA DA TRAFİK VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ

Uşak’ta da seçim araçları (partilerin tamamı) gürültü ve trafik kirliliğine yol açıyor. Dar yollarda özellikle yaşanan sorunlar nedeniyle trafikte aksamalar oluyor. Daha önce konuyla ilgili yaptığımız haberlerde kentteki hiçbir yönetici bu konuda bir çözüm üretmedi. Kentteki yöneticilerin bu konuda kafalarını kuma gömmeleri de dikkatlerden kaçmıyor. 

Editör: Ali ARASLI