Ligde ecel terleri döken takımı devralan Serhat Pekmezci’ye ulaştık. Uşak’ın bir futbol şehri olduğunu söyleyen Serhat Pekmezci “Uşakspor’u layık olduğu yere getireceğiz gerekli takviyeleri yapıp transferi açtıktan sonra şehrin takımını ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Uşakspor’un muhteşem bir altyapısı olduğunu da belirten Serhat Pekmezci şehrin potansiyelini ayağa kaldıracaklarını, kendisinin ve ekibinin haftada 5 gün Uşak’ta olacağı ve geleceği yeni nesil futbolcularla planlayacağı, taraftarla, iş dünyası ile kamuoyuyla iyi ilişkiler kuracaklarını belirtti.

Kahraman: Özkan vekilimiz takımı alırsa memnun oluruz ve onaylarız, fakat bize gelen bir şey yok Kahraman: Özkan vekilimiz takımı alırsa memnun oluruz ve onaylarız, fakat bize gelen bir şey yok

İç sahada oynanacak Derince Belediyespor maçı ile çalışmalara başlayacaklarını belirten Pekmezci “mücadele eden ve rekabet edebilecek bir takım kuracağız, ilk işimiz transferi açmak ve gelecek sezonun da planlamasını yaparak Uşakspor’u hak ettiği yerlere taşımak” olacağını belirtti. 

Serhat Pekmezci kimdir?

Süper Lig'de en son Fenerbahçe Spor Kulübü'nde şef scout ve akademi sorumlusu olarak görev alan Pekmezci Real Madrid'e transfer olan Arda Güler'in 14 yaşında Fenerbahçe'ye kazandırılmasında önemli katkıları olmuştur. Pekmezci, Süper Lig’de A takım sorumlusu olarak Orduspor, Altay ve Malatyaspor'da İsmail Kartal’ın, Konyaspor'da Giray Bulak’ın yardımcı antrenörlüğünü yaptı. Fenerbahçe kariyeri öncesinde Altınordu'da 8 yıl süreyle görev yapan Pekmezci, Türk futbolunun altın jenerasyonunun yetiştirilmesine katkı sağlamış, toplam 23 akademi şampiyonluğuna önayak olmuş ve 45 oyuncunun milli formayı giymesinde önemli katkıları olmuştur. Ayrıca, Altınordu'nun A Takım Scout'u ve Rakip Analisti olarak rekor puanla Türkiye şampiyonu olmasında büyük emekleri bulunmaktadır. Futbolculuk döneminde İzmirspor, Denizlispor, Fethiyespor, Bergama Belediye, Yeni Salihlispor ve Akhisar Belediyespor gibi Ege futbolunun önemli takımlarında forma giyen Pekmezci, futbol antrenörlüğü BESYO lisans eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi'nde "Manchester United'da Finansal ve Sportif Yönetim" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. UEFA A antrenörlük lisansına ve TFF Scouting ve Maç Analiz sertifikalarına sahip olan Pekmezci Uşakspor’un yeni patronu olarak haftanın 5 günü Uşak’ta bulunacağı belirtildi.

Editör: Ali ARASLI