Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi! Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi!

Uşak’ta henüz 3 aylık hamile olan 25 yaşındaki kadın, beyinciğinde fark edilmeyen kitle nedeniyle şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Uşak’ın Aşağı Karacahisar köyünden, Ç.P., 3 ay önce anne olacağını öğrendi. Bir süre sonra Ç.P.’nin baş ağrısı şikayetleri artmaya başladı.

Bunun üzerine Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Ç.P.’ye geçici çözümler üretildiği öne sürüldü. Ç.P., aşırı derecede devam eden ağrılarına dayanamaz hale geldi. Önceki gün özel bir hastanenin acil servisine başvuran Ç.P., hamile olduğu için servise alındı.

Burada icapçı kadın doğum doktoruna haber verildi. Tedavisi hazırlandığı sırada kalp krizi geçiren Ç.P.’ye dâhiliye uzmanı da burada müdahale etti. Entübe olan Ç.P.’ye burada gerekli tahliller yapıldı ve beyinciğinde bir kitle bulunduğu tespit edildi.

Ç.P. girdiği yoğun bakımda hayata gözlerini yumdu. Hastane yönetimi, genç kadının kurtarılması için yoğun bir çalışma yaptıklarını ve hastanın kendilerine geldiğinde rahatsızlığın çok ilerlediğini bildirdi. Hastane yönetimi şüpheli ölüm olarak konuyu adli makamlara bildirdi.

Bunun üzerine otopsi raporu istendi ve konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Henüz 3 aylık hamile olan Ç.P., köyünde toprağa verilirken, yaşanan olay kentte büyük üzüntüye neden oldu.

Editör: Ali ARASLI