Uşakspor'un sahibi Ural Aküzüm, kulüple ilgili açıklama yaptı. Aküzüm, ‘Eğer ciddi bir Uşaklı iş insanı takımla ilgili geniş bir tasarrufta bulunmak isterse, her zaman iletişime açığız” dedi.

Daha önce sahibinden.com'da mı satışı yapılsın denen Uşakspor için verilen bu mesaj değişik yorumlandı. Aküzüm'ün sözleri akıllara, sahibinden.com adresindeki araba satışlarındaki şu ifadeyi çağrıştırdı:

"Lütfen ciddi alıcılar arasın"....

Uşakspor'un sahibinden çağrı var!

Uşakspor’un sahibi Ural Aküzüm, son dönemlerdeki kötü gidiş nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Aküzüm, Uşakspor’u kimsenin almadığını ve Uşaklı iş insanlarının talip olmadığını belirtti.

Uşakspor sevdalılarının dikkatine diye bir açıklama yapan Aküzüm, şöyle söyledi:

Süper Lig tecrübesi olan 60’a yakın futbolcu transfer ettik. 5 ayrı teknik heyetle ile çalıştık. Hiçbir Uşaklı iş insanının yatırımcının talip olmaması sonucu takım devir alındı.

Uşak şehrine yatırımı, ticareti ve menfaati bağlantısı olmayan sponsorlar bulundu. Şehrin takımını ayakta tuttuk. Bir beklenti içinde olmamamıza rağmen şehrin iş dünyası ve kamuoyunun desteği olmadı. Buna rağmen bir çok galibiyet alarak, Türkiye Kupası’nda ileri turlara kaldık.

2023-24 sezonu başında "sadece ekonomik, sponsorluk, ayni katkı değil fikir katkısına da açığız" dedik. Uşak kamuoyuna bilgi verilmiş, bütün şehirden sadece 2 (iki) kişi bu çağrıya cevap verdi. Ve bir tanesi de kulübümüze ayni manada (içme suyu) yardımcı olmuştur. İçinde bulunduğumuz sezon da galibiyeti kaçırdığımız ve iyi oynadığımız birçok maçta şanssız mağlubiyetler aldık.

Sosyal medyada yazılan hususlar içinde birçok yanlış söylemin olduğunu üzülerek takip ediyoruz. Kulübümüz genç oyuncuların yanı sıra birçok tecrübeli, milli formayı giymiş oyuncuyu renklerine katmıştır. Altyapıdan en çok Uşaklı evladımız bu dönemde A takımda lisanslı olarak değerlendirilmiştir.”

TÜRKİYE’DE EN AZ KOMBİNE BİLET SATIŞI YAPAN TAKIMIZ

Söylenenlerin aksine kulübün tüm giderleri ve ihtiyaçları karşılanmaktadır. Maalesef kombine alan veya ücretini vererek bilet alıp tribünlerde yer alan çok az sayıda taraftarımız var.

İş dünyası ve esnafın kombine alması bu noktada büyük önem taşıyor. Türkiye’de maalesef en az kombine satılan kulüplerin başında Uşakspor geliyor.

Takıma takviyeler yapılarak güçlendireceğiz. Bu konuda gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Bu sürece Uşak şehrinde futbola ve takıma ilgili herkesin dahil olması ve katkı sağlaması elzemdir.

Yetkililerimiz Uşak'ta onlarca görüşme yapmış, şehrin iş dünyası ve insanıyla temas kurma gayretinde bulunmuştur.

Uşaklı işadamları ve vatandaş bu takımı sahiplenmeli
Uşak halkından, işadamlarından, kamu ve yerel otoritelerinden ricamız var. Aynı şekilde taraftarımızdan ricamız, takımı sahiplenmeleridir. Uşakspor’a destek olmalarıdır. Bu destek maddi değil her türlü katkı, ayni veya fikri katkıda olabilir.

Kulübümüze bir telefon ve email gelmesi halinde somut katkı yapmak isteyen herkesle hızlı şekilde temas kurulacaktır. Ciddi bir Uşaklı iş insanı kulüple ilgili daha geniş tasarruflarda bulunmak isteyebilir. Böyle bir talep olursa; şehir dinamikleri doğrultusunda- bu yönde de her zaman iletişime açık olduğumuzu beyan ediyoruz.” ALİ ARASLI///

Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, Uşakspor’a otobüs tahsis etti Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, Uşakspor’a otobüs tahsis etti

Editör: Ali ARASLI