Uşak Celal Bayar Caddesi’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazalarına çözüm için caddedeki yol ayrımının bulunduğu noktaya kasisli yaya geçidi yapıldı. Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, “Keşke 2 santim daha büyük yapsalardı ama şükür. En azından kazaların önüne geçer diye düşünüyoruz” dedi.

kasis5

CELAL BAYAR CADDESİ’NDE CAN KAYBI OLDU

Uşak Celal Bayar Caddesi’nde, geçtiğimiz Temmuz ayında 3 gün içinde meydana gelen ve 1 sokak hayvanının ölümüyle sonuçlanan kazaların ardından, buradaki esnaf belediyeden bir kasis yapmasını talep etti. Caddede, 18 ve 20 Temmuz 2023 günü üst üste meydana gelen 3 kazanın ardından, esnaf caddeyi sirkeli suyla yıkayarak nazar değdiğine dair de düşüncelerinin bulunduğunu ifade etti.

kasis4

Burada faaliyet gösteren esnaf, daha önce yaptığımız haberde, Uşak Belediyesi istikametinden gelen ve Sarayaltı Camii’ne doğru ilerleyen sürücülerin kasis olmadığı için çok hızlı gittiğini ve hızını alamadıkları için de kazalara neden olduklarını bildirdi. Cadde esnafının söz konusu talebi Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher tarafından yaklaşık 3 aydır belediye yönetimi nezdinde de dile getirildi.

kasis2

BELEDİYE SONUNDA CADDEYE KASİS YAPTI

Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi

Esnafın ve Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher’in talepleri ve çıkan haberlerin ardından, Uşak Belediyesi, söz konusu caddede sıkıntılara neden olan kısmın üzerine bir kasis yaptı. Kasisin boyanarak yaya geçidi haline dönüştürüldüğü ve buradaki araçların hızını yavaşlattığı görüldü. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, “Daha önce burada belediyeden kasis talebinde bulunduğumuzu ifade ettik.

kasis3

Esnafımız da bu  konuda demeçler verdi ve buradaki kazaların çözümü için kasis yapılması gerektiğini ortaya koydu. Belediye yönetimine de bu talebimizi sözlü ve yazılı olarak ilettik. Aradan geçen 3 aylık süre sonunda buraya kasis kondu. Keşke 2 santim kadar daha büyük olsaydı diye aklımızdan geçti. Fakat bu haliyle de çok işimizi görür diye düşünüyorum. Belediye yönetimine bu konuda Sarayaltı Mahallesi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

kasis1

Editör: Ali ARASLI