Uşak'ta Belediye Sosyal Tesisinde çayın emekliye 1 TL'den satılacağına dair paylaşım ve haberden sonra Kahveciler Odası'ndan ilk reaksiyon geldi. 

Uşak Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Börekçi, haberler çıktıktan sonra çayın fiyatı olan 7,5 TL olan pankartı paylaştı. Pankartta 'Değerinde İçin" sloganı da yer aldı. 

İLGİLİ HABER: 

Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!

Bu paylaşım, kahveci esnafının tepkisini veya reaksiyonunu ortaya koydu. Kahveciler Odası, piyasada 5 TL'ye çay satan işletmelere de çayın değerinde satılması için sözlü bildirimlerde zaman zaman bulunuyor. 

Kahveciler Odaıs

Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım, daha önce emekliye verdiği 1 TL'ye çay sözünü yerine getirmek için Tiritoğlu Parkı'nda gel-al şeklinde, karton bardakta satış yapacak.

Sadece emekliye özel 1 TL'lik çay mekanda değil parktaki banklarda içilecek. Bu şekilde karar geçmesi durumunda, söz konusu uygulama şeklen indirimli ve emekliye destek çalışması olacak. 

İran Cumhurbaşkanı'nın ölümü ve Orta Doğu'daki gerilim Dolar  TL ve faizi nasıl etkiler? Selçuk Geçer yorumladı İran Cumhurbaşkanı'nın ölümü ve Orta Doğu'daki gerilim Dolar TL ve faizi nasıl etkiler? Selçuk Geçer yorumladı

Editör: Ali ARASLI