UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDEN VATANDAŞLARIMIZIN İSİMLERİNİ GÖRMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

Uşak’ta kurbanlık fiyatları bu yıl cep yakacak türden. Kentte küçük ve büyükbaş kurbanlık hayvan satışı ve kesimi yapanlar, en küçük 7 ila 8 aylık toklu cinsi kuzunun fiyatını  4 ila 5 bin TL olduğunu, büyükbaş grubunda ise 70 bin TL’den başladığını ve 150 binin üzerinde fiyatların da yer aldığını ifade etti. Bu yıl kurban kesecek vatandaşların ortalama harcayacağı para 10 bin TL dolaylarında.

İŞTE DETAYLAR....

Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün! Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!

kurban2

Kurban bayramına kısa bir süre kala, piyasada kurban fiyatlarının ne kadar olacağı merak konusu oldu. Uşak Belediyesi kurban pazarlarının yerlerini belirlerken, kurbanlık alacaklar da kurban fiyatlarının ne kadar olduğunu merak etmeye başladı. Uşak’ta kurbanlık satışı ve kesimi yapan bir üretici, bu yıl 7 ila 8 aylık durumundaki toklu türü kuzunun fiyatının 4 bin TL’den başladığını ve iriliğine göre 5 bin TL’ye kadar çıktığını ifade etti.

kurban1

1 yaşındaki küçükbaşların 7 ila 8 bin TL ve iri olan koçların da 10 bin TL’yi bulacağını belirten aynı üretici, benzer durumun keçi ve erkeç türü küçükbaş hayvanlar için de geçerli olduğunu kaydetti.

kurban3

Büyükbaş hayvanlarda ise fiyatların çok yüksek olacağını ve pazarda 150 bin TL’leri bulan büyükbaşların görülebileceğini ifade eden aynı üretici, “Kurbanlık fiyatları bu yıl çok pahalı olacak. Çünkü hayvan üretimi eskisi gibi değil ve yem fiyatları çok pahalı. Bizler sattığımız hayvandan zarar etmemeye çalışıyoruz. Vatandaş da uygun fiyata kurbanlık almaya çalışıyor. Allah kurban kesmek isteyenlere güç versin” dedi.

Editör: Ali ARASLI