Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre Uşak'ta 28 Eylül 2023 Perşembe günü, sağanak yağış var. Uşak'ın yanı sıra Ege Bölgesi'ndeki diğer illerde de yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Meteroloji Marmara'yı uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara bölgesi için bir uyarı geçti.

Yapılan uyarıda, şu bilgi verildi:

Marmara Bölgesi'nde 28.09.2023 Perşembe günü beklenen gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul'un batısı ve Boğaz çevresinde, öğle saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Uşak Deri Karma OSB Başkan Coşkun Güngör'ün acı günü Uşak Deri Karma OSB Başkan Coşkun Güngör'ün acı günü

METEOROJİ UZMANI, UŞAK VE DİĞER İLLERİ UYARDI

Öte yandan twitter üzerinde yaptığı hava tahminleri doğru çıkan MeteorolojiBey takma ismiyle faaliyet gösteren hava tahmin uzmanı, Uşak'taki durumu grafiklerle anlattı.

Meteroloji Bey, şu uyarıyı yaptı:

Orta Akdeniz üzerinden gelen Üst seviye Alçağı (ULL) ülkemizi etkisi altına alıyor konvektif faliyet artacak vorticity desteği olması, üst seviye konveksiyonu yaratacak ve kararsız koşulların olması hareketli bir gün olacak.

Perşembe günü İstanbul başta olmak üzere Trakya ve Marmara-ile Batı Karadeniz'de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor yer yer kuvvetli olacağından lokal olarak su baskınları meydana gelebilir.

Orta ve yer yer yüksek seviye şimşek/yıldırım aktivitesi kaydedilecek.  Ege'de Muğla batısı-Aydın-İzmir-Manisa-Denizli-Uşak-Kütahya ve İç Anadolu batısı-Eskişehir ve Ankara'da yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor orta seviye şimşek/yıldırım aktivitesi kaydedilecek.

Editör: Ali ARASLI