Uşak CHP’de ciddi bir kırılma yaşanıyor. CHP’nin 8 Ekim 2023 günü, yeni il başkanı seçimi için kongresi yapılacak. 315 delegenin oy kullanacağı CHP’de 2 aday var ve bunların ikisinden biri daha önce yerel seçimde görev yaptı ve başarısız oldu. Adaylardan diğeri ise Gençlik Kolları Başkanlığından geliyor…

SEVİNÇ YAZGAN, EŞİ BÜLENT YAZGAN SEÇİMİ KAYBETTİĞİNDE BERABER ÇALIŞTI

CHP’de bir süredir yöneticilik ve benzeri görevler üstenen Sevinç Yazgan’ın bu yerel seçimde sürpriz yapmasını bekleyenlerin sayısı çok az. Bunlardan biri de benim. Çünkü Sevinç Yazgan’ın eşi Bülent Yazgan, CHP’nin 2014 seçimlerinde adayı olmuştu. O dönemde Sevinç Yazgan ve Bülent Horasan seçim kampanyası sürecini beraber devam ettirmişti. Fakat bu seçimde, CHP deyim yerindeyse nal topladı.

Uşak CHP'de Özkan Yalım'ı eleştirmek yasak! Eleştirenler için ihraç talebinde bulunuluyor! Uşak CHP'de Özkan Yalım'ı eleştirmek yasak! Eleştirenler için ihraç talebinde bulunuluyor!

Şimdi ufukta bir yerel seçim var ve Sevinç Yazgan’ın bu seçimde başarılı olmasını beklemek, pek sağlıklı ve gerçekçi olmaz.

Sevinç Yazgan, seçilebilir mi? Evet seçilebilir! Bunu tabanda tanınmasıyla değil, Milletvekili Ali Karaoba ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in delegeleri yönlendirmesiyle sağlar. Bu olmazsa bu seçimi alma ihtimali yok gibi. Delegeyle seçim kazanmak, tabanı konsolide edip, yerel seçimi kazanacak gücü vermez gibime geliyor.

ASIM ÖZEN, GENÇLİK KOLLARINDAN GELİYOR UĞRAŞIRSA KIPARDANMA SAĞLAR

CHP’nin bir diğer adayı Asım Özen, yanlış hatırlamıyorsam 2010’daki referandumda Uşak’ta CHP’nin istediği sonucun çıkmasında emek verenler arasında.

Yerel seçimlerde hiç değilse çalışma yapabilir ve kısmen de olsa denenen Sevinç Yazgan’a göre daha iyi bir skor için çalışır gibime geliyor.

Zaten adaylık tanıtımında da belediye seçimlerinden girmesi, bu konuda çalışma yapacağı anlamına geliyor.

ESAS SORU ŞU: CHP 35 YIL SONRA UŞAK’TA BELEDİYEYİ ALABİLİR Mİ?

ALİ ARASLI//

Editör: Ali ARASLI