Sağlık Sen Uşak Şubesi’nin yaptığı organizasyonda, Hekimlerin Sessiz Yürüyüşü etkinliği Uşak’ta da gerçekleşti. İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınamak için başlatılan Hekimlerden Sessiz Yürüyüş adlı hareket, Uşak’ta da ortaya kondu. Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binası önünde toplanan grup, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüşe Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu ve ağırlıklı olarak sendika üyeleri katıldı. Genel anlamda Sağlık Sen Uşak Şubesi üyesi doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının yer aldığı yürüyüş, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda sonlandı.

yuru2

Yürüyüş hakkında gazetecilere bir açıklama gönderen Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, şu bilgileri verdi:

Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu

“Bu hafta beşincisini gerçekleştireceğimiz Sessiz Yürüyüş’ümüzü; İstanbul, Ankara, İzmir Uşak başta olmak üzere 36 ilde, yurtdışında ise Londra, Chicago, Sydney başta olmak üzere 26 şehirde, dünyada toplam 62 şehirde gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüzü ülkemizde ve tüm dünyada yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Sessiz yürüyüşümüzün amacı, İsrail’in Gazze’deki zulmüne dikkat çekmektir. Burada İsrail göz göre göre sivilleri katlediyor. Çoluk çocuk, kadın ve yaşlı demeden herkese saldırıyor”.

Öte yandan programın sonlandığı 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda bir bildiri okundu.

yuru

Editör: Ali ARASLI