Uşak’ta önümüzdeki 5 gün hava nasıl olacak?

Uşak'ta bir tık serinleyen hava, tekrar kavurucu seviyeye çıkacak Uşak'ta bir tık serinleyen hava, tekrar kavurucu seviyeye çıkacak

Uşak’ta 5 günlük hava tahmininde bugün ve yarın yağış görülürken, hafta içinde ise parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Buna göre

Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü kentte bulutu ve güneşli bir hava bekleniyor. Hava sıcaklığının çok fazla düşmeyeceği ve 6 ila 13 derece arasında değişkenlik göstereceği hava tahmin raporlarına yansıyor.

Uşak’ta son dönemlerde haftanın belli günleri yağışlı geçerken, çoğu günü de kurak geçiyor. Uşak’ta kuraklık nedeniyle barajlardaki doluluk oranı da düşük. Önceki haftalarda görülen yağışla birlikte barajlardaki doluluk oranı çok az da olsa yükselmişti. Fakat kurak giden iklim nedeniyle sıkıntılar devam ediyor.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uşak’ın yakın çevresi için sarı kodlu uyarı verdi. MGM tarafından yapılan uyarıda, Kıyı Ege’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi. Sabah ile akşam saatleri arasında İzmir çevreleri ile Aydın ve Manisa’nın batı ilçelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği aktarıldı.

HABER MERKEZİ

Editör: Ali ARASLI