AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi

Uşak’ta sadece İYİ Parti için değil AK Parti için de sandıklar yeniden sayılsın…

14 Mayıs seçimleri bitti ama sonuç Uşak için hala net değil. Hatta öyle ki; sonuç şudur dense dahi sonuç yine net olamayacak.

Kafalarda sürekli aynı soru gezip duracak ve ortada bir haksızlık varsa ve haksızlığı kim yaptıysa ve her kim sebep olduysa, bunun vebali altında kalacak.

Dün toplantı yapıldı ve nedense Uşak’taki oyların tekrar sil baştan sayılmasının mümkün olmadığına dair bir bilgi verildiği kaydedildi.

Niçin? Diye sorduğumuzda ise kimse nedenini bilmiyor.

Normal şartlarda siyasi etik gereği AK Partililerin de bu sandıkların tekrar sayılmasını istemesi lazım.

Şimdi toplumdaki yaygın kanı “İYİ Parti’nin hakkının yendiği” şeklindedir.

Bu açıdan bakıldığında madalyonun diğer yüzü ise “AK Parti’nin ve ikinci sıra adayının da zan altında kalması”dır.

AK Parti’nin yöneticileri ve idarecileri, şu ana kadar sessiz kalarak bir bakıma İYİ Parti’nin de iddialarını destekler bir tutum izliyorlar.

Hiçbiri çıkıp da “Biz kimsenin hakkını yemedik, hodri meydan, şu sandıkları tekrar sayalım” diye şu ana kadar her hangi bir talepte veya savunmada bulunmadı.

İtirazları görmezden gelmek yerine en başta onların gidip İlçe Seçim Kuruluna başvurup oyların tekrar sayımını istemesi gerekirdi.

Bunu yapmak yerine daha itirazlar değerlendirmeye alınmadan, Fahrettin Tuğrul, milletvekili olduğunu ilan etti ve Uşak’a bir teşekkür mesajı verdi. Milletvekili İsmail Güneş ve diğerleri de birer teşekkür mesajı verdi.

Bu isimlerden cesurca çıkıp sandıkları tekrar sayalım demelerini sadece bir vatandaş olarak beklerdim, galiba daha çok bekleyeceğim.

KİMİN VEKİL OLDUĞUNUN HİÇBİR ÖNEMİ YOK, MESELE ADALETİN SAĞLANMASI!

Benim açımdan kimin milletvekili olduğunun hiçbir önemi yok. Fakat basın çalışanları için yapılan bir tanımlama da “Demokrasinin av köpeği” şeklindedir.

CHP DE TIPKI AK PARTİ GİBİ KAFASINI KUMA GÖMMÜŞ DURUMDA

Bu konuda dikkat çeken bir diğer husus da CHP’nin de kafasını kuma gömmesidir. Dün göstermelik İYİ Parti’ye gelindi ve bir özür mesajı verildi. Fakat ben bunu samimi görmedim ve bunun sebebinin 2 hafta sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu düşünüyorum.

Normal şartlarda Millet İttifakı’ndaki bir parti hakkının yendiğini öne sürüyor ve CHP de büyük ortaklardan biri ve sessiz kalıyor.

Dilek Akagün’ü hiç sevmem ama bu CHP’ye O’nun gibi biri lazım. Çünkü bu tip durumlarda ne yapacağını çok iyi bilirdi ve gerekli refleksi anında ortaya koyardı.

YAZAN: ALİ ARASLI//

YARIN: CHP’NİN İKİNCİ SIRASININ ATTIĞI “OYUN BOŞA GİTMESİN” SMS’NİN AÇILIMI…
 

Editör: TE Bilişim