Uşaklı Merkez Bankası Başkanı Karahan, sonbaharda önemli bir viraja girecek! Uşaklı Merkez Bankası Başkanı Karahan, sonbaharda önemli bir viraja girecek!
Artan döviz kuru nedeniyle akaryakıt fiyatlarına zam yapıldı. Uşak, İzmir, Aydın ve İstanbul gibi Türkiye’nin bütün illerinde zamlı fiyat, pompaya yansıdı. Buna göre benzin fiyatlarına 1,49 TL’lik bir indirim geldi. Yapılan zamla birlikte, Uşak’ta benzinin litre fiyatı 35.47 TL’ye yükseldi. 
Benzine gelen zamla ilgili bilgi veren Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcileri, artan döviz kuru nedeniyle fiyatların yukarı yönlü çıktığını belirtti. 
Sektör kaynakları, şu bilgileri verdi: “Benzin fiyatları bir  süredir yatay seyrediyordu. Dövizdeki artışla birlikte bir miktar fiyat artışı oldu ve bu rakam gece itibariyle pompaya yansıdı.”
İstanbul ve Uşak’taki benzin fiyatı arasındaki yaklaşık 1 TL’lik fark hakkında konuşan sektör temsilcileri, şu ifadeleri kullandı:
“İstanbul ve diğer sürümün yoğun olduğu illerde fiyatlar daha düşük seyredebilir. Çünkü bu illerdeki benzinlikler bize göre daha işlek ve kar marjları bu nedenle yüksek. Aradaki farkın sebebi budur. İlimiz Uşak, Türkiye’de ortalama benzin ve motorin fiyatının uygulandığı kentlerden biridir. Bizim yaptığımız fiyat artışlarının tamamı da EPDK’nın isteği doğrultusunda yapılmaktadır”.
Uşak’taki sektör kaynakları, motorin grubunda her hangi bir zam ya da indirimin olmadığını belirtti. Uşak’ta motorin fiyatları ise 36,50 TL dolaylarında seyrediyor. Kentte bulunan benzinliklerin bazılarında kampanya veya indirimlerle rakamlar aşağı yönlü ilerleyebiliyor. 

AKARYAKIT FİYATLARI BAZI İLLERDE ŞÖYLE:
UŞAK
Motorin: 36,50
Benzin: 35,47
İzmir
Motorin fiyatı: 36,41 TL
Benzin fiyatı: 35,39 TL
Aydın:
Motorin fiyatı: 36,42 TL
Benzin fiyatı: 35,41 TL
İstanbul
Benzin: 34,53 TL
Motorin: 35.54 TL
Ankara
Motorin fiyatı: 36,16 TL
Benzin fiyatı: 35,52 TL
Editör: Ali ARASLI