Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun Uşak’ta 11’inci ayağı yapıldı. Süslü Kadınlar, belediyeden daha çevreci ve bisiklet kullanımına yönelik çalışmalar bekliyor. 
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun Uşak’taki 11’inci ayağı yapıldı ve kadınlar daha çevreci ve ekonomik bir dünya için pedal çevirdi. Uşak 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda toplanan kadınlar, burada bir basın açıklaması yaptılar ve açıklamanın ardından, bisikletleriyle, İsmetpaşa Caddesi, eski belediye binası, Burma Camii, Ulu Camii, Paşa Hanı, 1 Eylül İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım Caddesi ve Stadyum kavşağın ardından, Ata Park’a geldiler. Burada çeşitli dans şovları yapan kadınlar, mini bir konserle şarkılar söyledi. Bisikletlerini çiçek ve balonlarla süsleyen kadınlar, hep birlikte temiz ve ekonomik bir dünya sloganı attılar. 

bisiklet2
11 YILDIR ARALIKSIZ YAPILIYOR
Uşak’ta 11 yıldır aralıksız yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun bu yıl da daha çevreci, ekolojiye önem veren bir dünyaya vurgu yapmak için düzenlendiğini belirten Uşak Koordinatörü Dudu Bayraktar Dönder, artık iklim değişikliğinin ‘iklim krizi’ olarak adlandırılmaya başlandığını belirtti.
Belediyelerden beklentilerini sıralayan Dudu Bayraktar Dönder, daha bisiklet dostu şehirlerin tasarlanmasını önerdiklerini kaydetti. Kamusal alanda çocuk, kadın ve yaşlılara yönelik düzenlemeler olması gerektiğine dikkat çeken Dudu Bayraktar Dönder, bisiklet için daha güvenli bir ortamın şart olduğuna vurgu yaptı. 

Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı

bisiklet3

Dönder, “Her an bir trafik kazasına kurban gitmekten korkuyoruz. Son yıllarda Türkiye’de trafik kazalarında kaybettiğimiz canlar artıyor ve biz çok üzgünüz. Ailelerine sevenlerine sabır diliyoruz. Motorlu taşıtların neden olduğu kazalarda bisikletli ölümlerinin durmasını, bunun için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını ve trafikte bisiklet farkındalığının tüm toplumda oluşması için kamudan yerel yönetimlere, özel sektörden sivil toplum kuruluşlarına, tüm paydaşların işbirliğini ve desteğini görmek istiyoruz” dedi. 

bisiklet1
Öte yandan Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu etkinlikte toplu olarak fotoğraf çekti ve birlikte şarkılar söyledi. 

Editör: Ali ARASLI