CHP’ye yeni katılan İYİ Parti’nin Uşak Milletvekili adayı Tolga Pirinçci, ahde vefayı gördüğünü öne sürdü. İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Obalı, “Zoru görüp kaçanlar” göndermesi yaptı…

Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

İYİ Parti’den işlerinin yoğunluğu gerekçesiyle istifa eden işadamı Tolga Pirinçci, kısa bir süre önce katıldığı CHP’de ahde vefayı gördüğünü öne sürdü.  CHP’ye katılımı henüz yeni olan ve dün rozet takan Tolga Pirinçci’nin bu kadar kısa sürede ahde vefayı gördüğünü söylemesi dikkat çekti. İYİ Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyesi seçilen ve milletvekili adayı yapılan Tolga Pirinçci, şu açıklamayı yaptı:

“Benim geldiğim yerde ahde vefa nedir bilinmez. Ama burada ahde vefayı dostluğu demokrasiyi öğrendim. Çok şükür doğru yolu buldum.”

İYİ PARTİ’DE İKİNCİ SIRAYA KANUN GEREĞİ YAZILAMAMIŞTI

İYİ Parti’de ikinci sıra milletvekili adayı olan Tolga Pirinçci, 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından ikinci sıraya çekilmek istenmişti. O dönemde Dr. Dalyan Özdemir’in ikinci sırayı beğenmemesi ve bilerek istifa etmemesi üzerine, İYİ Parti Genel Merkezi’nin Tolga Pirinçci’yi ikinci sıra yapmak isteğinin yerine getirilmediği kaydedildi.

AYŞEGÜL OBALI’DAN ZORU GÖRÜP KAÇANLAR GÖNDERMESİ

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı da, dünkü rozet takma töreni için üstü kapalı bir mesaj verdi. CHP’ye katılan Tolga Pirinçci ve partisini kötüleyen eski yöneticilere bir gönderme yapan Obalı, şu ifadeleri kullandı;

“Siyasi çıkarları uğruna her yolu mübah görenler, arkadaşının kuyusunu kazan, ona omuz atanlar değil, arkadaşının eksiğini tamamlayan, ona omuz veren ahdinde duranlar dimdik yanımızda… Ben olmazsam bu parti, bu dava yürümez diyenler değil, ileriye götürmek için her fedakarlığa göğüs gerenler dimdik yanımızda… Zoru görüp kolaya kaçanlar değil, her türlü zorluğa rağmen başaracağız diyenler dimdik yanımızda… Kerameti, şahıslarda, güçte, parada, şatafatta değil, idealleri uğruna hedeflerinden milim sapmadan istikamet üzere yürümekte olanlar dimdik yanımızda…”

ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Ali ARASLI