Uşak Merkez Ürünköy Köyü’nün muhtarı Mehmet Sezer’in oğulları Yaşar ve Yasin kardeşler, bir programda tesadüfen Kütahya’nın Şaphane İlçesine bağlı Kızılkoltuk köyünden Akile ve Fadime Yıldırım kardeşlerle tanıştılar ve bir birlerini beğendiler.

nişan7

İlk görüştü çifte aşk olarak başlayan bu durumdan, büyüklerini haberdar eden çiftler, daha sonra evlilik yolunda ilk adımları atmaya başladı. Karşılıklı aileler de bir birleriyle anlaşınca, çocuklarını baş göz etme kararı aldılar.

nişan4

KIZILKOLTUK KÖYÜNDE ÇİFTE NİŞAN TAKTILAR

Yaşar-Yasin ve Akile-Fadime kardeşlerin nişan merasimi dün, Kızılkoltuk köyünde takıldı. Akile ve Fadime Yıldırım’ın aileleriyle birlikte yaşadıkları Kızılkoltuk’ta takılan nişan törenine, Uşak’tan yoğun bir katılım olurken, Ziraat Odası Başkanı Nafiz Mıdık ve HAYKOP Uşak Başkanı Himmet Özdemir de mutlu kardeşleri, yalnız bırakmadı.

nişan3

Oğullarının kendisinin aynı zamanda çalışma arkadaşı olduğunu belirten Ürünköy Muhtarı Mehmet Sezer, “Çocuklarımın benim hem evladım, hem de çalışma arkadaşlarım. Bir babanın yaşayacağı en mutlu günlerden birini yaşıyorum. Bugün çocuklarımızı nişanlamıyoruz, aynı zamanda 2 aile tek yumruk haline geliyoruz. 4 çocuğumuzun da bir ömür mutlu olmasını diliyorum” dedi.

OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak

nişan1

Fadime ve Akile Yıldırım’ın babası Sait Yıldırım da, “Artık 2 oğlum daha var ve kız babası olarak çok mutluyum. Çocuklarımızın mutlu olacaklarına inancımız tam ve aileler olarak da biriz ve bütünüz. Böylesine duyarlı, güzel ve çalışkan evlatlar yetiştiren eşime ve dünürlerime ne kadar teşekkür etsem azdır” diye konuştu.

nişan11

Öte yandan Kızılkoltuk köyü meydanında yapılan nişan töreninde, çifteler ilk dansı yaptılar ve arkadaşları ve yakınları da bu mutluluğa ortak oldular. 

nişan9

Editör: Ali ARASLI