Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

Uşak’ta artan fiyatların düşmesi için İYİ Parti Grubu’ndan Selçuk Toker ve Fikret Karahan’ın verdiği teklif, CHP grubunun oylarıyla reddedildi. Uşak’ta bir süre önce Kayaağıl termal, çay ve yemek fiyatları, emekliye 1 TL’ye çay satışı kararının arasında kabul edildi. Söz konusu kararın ne olduğu tam belli olmadan oylandığı gerekçesiyle, İYİ Parti Grubu, 10 ila 15 TL arasına çıkan çay ve diğer fahiş fiyatların düşmesi için önerge verdi.

Uşak Belediye Meclisi’ne İYİ Parti Grubu tarafından sunulan önergede, zamların geri alınması ve daha düşük oranlarda fiyat artışı yapılması istendi. İYİ Partili Selçuk Toker, toplumda oluşan memnuniyetsizlik ve düşen alım gücü nedeniyle termal fiyatların sadece 150 TL olmasını ve havuz ve auqa gibi alanlardan ayrıca ücret alınmamasını istedi. Aynı zamanda, Çayzadeler’deki en yüksek çay fiyatının da 10 TL olması teklif edilirken, söz konusu önerge, oylamaya sunuldu.

İYİ PARTİ VE AK PARTİ OLUR VERDİ, CHP GRUBU REDDETTİ

Fiyatların düşürülmesiyle ilgili önerge Uşak Belediye Meclisi’nde oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada fiyatların düşürülmesini kabul eden gruplar İYİ Parti ve AK Parti oldu. Fakat söz konusu öneri CHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi. CHP Grubu, zamların devamından yana tavır sergilerken, konuyla ilgili Özkan Yalım da bir açıklama gereği duydu.

Yalım, şöyle konuştu: “Şu andaki ekonomik şartlar belli. Bunun yanında hamam, sauna, tuz odası ve buhar odası olmak üzere 8 yerden 250 TL para alıyor. Vatandaşın kaliteli hizmet verilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Elimizden geldiğinde bu kadar hizmetin alımı dışarıda 1000 TL’nin altında değil.”

İYİ Partili Toker, aqua park ve havuz için ayrı ayrı ücret alınmasının doğru olmadığını belirtti. Yalım, bu eleştiri üzerine, bu tip alanların ayrı bir maliyetinin bulunduğunu öne sürdü. CHP’li Meclis Üyesi Uğur Albayrak da tesislerin maliyetini kurtarmadığını iddia etti. Albayrak, tesislerin zararına çalıştığını öne sürdü.

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI