UŞAK'TAKİ BUGÜNÜN VEFAT İLANLARI İÇİN TIKLAYIN...

İLGİLİ HABER: UŞAK'TAKİ PROJELERE DESTEK OLAN MURAT KURUM, İSTANBUL BB BAŞKAN ADAYI OLUYOR

Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım! Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım!

Uşak’ta cennet çamuru tartışmasına konu olan Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. Çarşı Uşak ve Millet Bahçesi gibi projelerin takipçisi olması beklenen ve geçtiğimiz yıl Uşak’ı Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak ziyaret eden Mehmet Özhaseki’nin gelişi, kentte bazı tartışmalara neden olmuştu.

Geçtiğimiz yıl Uşak Belediyesi tarafından kentte ağırlanan Mehmet Özhaseki’ye verilen yemek menüsü, Uşak Belediye Meclisi’nde gündem oldu.

İYİ Partili Necmi Dursun, bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Mehmet Özhaseki için yapılan yemek harcamasını Uşak Belediye Meclisi’nde gündeme taşıdı.  Nisan ayındaki Belediye Meclisi’nde Özhaseki’nin ziyaretini konu edinen Necmi Dursun, şu açıklamayı yapmıştı: “Mehmet Özhaseki, 39 kişilik ekibiyle gelmiş, Uşak’ın en lüks otelinde ağırlamışız. Ama beni en çok kahreden yemek menüsü. Menü 19 çeşit sunulmuş. Bu çeşitlerin içinde cennet çamuru var. Cennet çamuru ne diye sordum, kimse bilmiyor”.

Necmi Dursun’a aynı oturumda yanıt veren Uşak Belediye Başkanı AK Parti Mehmet Çakın, “Sayın Bakanımızla (Mehmet Özhaseki) birlikte  ve 9 il belediye başkanımız da geldi. Tarhana çorbasını tutturamadık ve bundan üzüntü duyduk. Bahsettiğiniz tatlıyı ben de duymadım ama künefeye benzer bir şey. En azından ismini okuyoruz. O tatlıyı yeme fırsatım olmadı ve o gün organizasyonu Bölme’de yaptık ve ben de gidip tadacağım. Bizim cendere baklavamız daha pahalı. Normalde cendere ikram etmemiz gerekiyormuş. Ben görsem Uşak ev baklavasını takdim ederdim” ifadesini kullanmıştı.

Editör: Ali ARASLI