Uşak’ta çökme meydana gelen çevre yolundaki çalışma yapılmasına vatandaş tepki gösterdi. Yetkililer, zeminle ilgili faaliyetlerin tamamlanıp, bölgeye en uygun projenin hayata geçeğini kaydetti. 
Temmuz ayının başında çökmeler meydana gelen Uşak Çevre yolunun, Kayaağıl köyündeki bölümüyle ilgili çalışmalar henüz tamamlanmadı. Söz konusu çalışmaların neden tamamlanmadığına dair yolu kullanan ve bölgede ikamet eden vatandaşlardan tepkiler geldi. Yolun bir an önce bitirilmesini isteyen sürücüler ve bölgedeki vatandaşlar, “Yol yapıldıktan bir süre sonra çöktü ve burası bazı sürücüler tarafından kullanılıyor. Birkaç günlük bir çalışma olduysa da bunun devamı gelmedi. Neden bu iş bu halde bırakıldı. Bunu bir türlü anlayamıyoruz” dedi. Bölgede yaşayan vatandaşlar, yolun bu haliyle güvenli olmadığını da öne sürdü. 

Uşak'ta cirit maçında olay çıktı! Hakeme saldırı nedeniyle maçların hepsi iptal Uşak'ta cirit maçında olay çıktı! Hakeme saldırı nedeniyle maçların hepsi iptal

çevre yolu3-1

ZEMİNLE İLGİLİ HAZIRLIK ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
Vatandaşın talebiyle ilgili görüştüğümüz Karayolları Şube Müdürlüğü görevlileri, çökmenin meydana geldiği bölgedeki çalışmaların zemin etüdü noktasında devam ettiğini ve burada tekrar sorun çıkmaması için bölgeye yönelik en uygun çözümü hayata geçireceklerini kaydetti. Çökmenin bulunduğu bölümde zemin etüdü ve benzer faaliyetlerde bulunduklarını belirten Karayolları Şube Müdürlüğü görevlileri, “Burada sondaj çalışmaları ve benzeri hazırlık faaliyetleri oluyor. Buradaki çalışma çok kapsamlı olacak ve zemin incelenmesi ve çözüm yöntemleri oluşturuldu. Uygun bir çözüm yöntemi bulundu. Yakın bir zamanda işlemlere başlanacak ve yolumuz en kısa sürede uzun vadede daha kullanışlı bir sorun çıkarmaz hale getirilecek” dedi.

çevre yolu1

ÇEVRE YOLU AÇILDIKTAN BİR SÜRE SONRA ÇÖKME OLDU
Uşak’ta yaklaşık 12 yıl boyunca yapım aşaması devam eden çevre yolunun, şu anda sadece yüzde 65’lik kısmı kullanılıyor. Uşak Tekstil OSB’den başlayan, İlyaslı, Kayaağıl, Bölme ve Ovademirler’i geçen çevre yolu, Çanlı mevkinden itibaren bitiyor. Çanlı’dan sonraki kısımda ise çalışmalar devam ederken, yolun Muharremşah köyü ve sonrası için önümüzdeki yıl sonuna kadar yetiştirilmesi planlanıyor. Uşak Çevre Yolu, 14 Mayıs seçimlerinden kısa bir süre önce, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Milletvekillerinin de katıldığı bir programla, yüzde 65’i kapsar şekilde kullanıma açıldı. Yolun yıllardır inşaat halinde devam etmesinin nedeni ise bölgede yoğun bir şekilde devam eden ve tamamlanması çok uzun bir süreci alan kamulaştırma faaliyetleri oldu.

Editör: Ali ARASLI