Uşak’ta 2024 yerel seçimlerinde bir çok partinin belediye başkan adayı belli oldu. Sadece AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayları açıklanmadı.

Uşak’ta Mart 2024 seçimleri öncesinde, partilerin belediye başkan adayları netleşmeye devam ediyor. Uşak Merkez’de adayını ilk açıklayan İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi oldu. Buna göre İYİ Parti’den Muhammet Gür ve Yeniden Refah Partisi’nden de Erol Korkmaz, Uşak Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Her 2 isim de daha önce, farklı dönemlerde Uşak Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.

Mehmet Şimşek, AK Partili Başkanlara fırça atmış! Mehmet Şimşek, AK Partili Başkanlara fırça atmış!

GELECEK VE DEVA’NIN OYLARI SAADET PARTİSİ’NE GİDEBİLİR

Aday açıklama sürecinde en sıkıntılı parti CHP oldu. CHP’de Genel Başkan Özgür Özel’den ön seçim sözünü tutmasını isteyen aday adayları, böyle bir beklentiye girdi. Fakat CHP Genel Merkezi, atamayla aday belirledi ve Özkan Yalım’ın adı açıklandı. CHP’den birkaç gün sonra Saadet Partisi de Ramazan Yavuz Acar’ı aday olarak açıkladı. Uşak’ta DEVA ve Gelecek Partisi’nin Merkez İlçe için aday çıkarıp çıkarmayacağı ise netleşmedi. Fakat kulislerdeki bilgilere göre her 2 parti de Saadet Partisi’ne destek verebilir.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARINI HENÜZ İLAN ETMEDİ

Uşak’ta Cumhur İttifakı’nın bileşenleri olan AK Parti ve MHP adaylarını ilan etmedi. Bunun yanı sıra Büyük Birlik Partisi’nin de aday çıkaracağı öğrenildi. AK Parti’nin adayı normal şartlarda yarın Mehmet Çakın olarak açıklanacaktı. Fakat 9 askerimizin şehit olması nedeniyle tören iptal edildi. MHP’de ise durum belirsizliğini koruyor. Büyük Birlik Partisi kaynakları, Uşak’ta yüzde 99 aday çıkaracaklarını bildirdi. 

Editör: Ali ARASLI