Uşak’ı gerçek anlamda tanıtan Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, Ulubey kanyonlarının uzantısı olan Hasköy asarını görüntüledi. Dernek yöneticilerinden Alparslan Dur’un fotoğrafladığı Hasköy Asarı, zaman içinde defineciler tarafından zarar görmüş.

Hasköy5Buradaki kaya mezarlıklarda define var umuduyla kazanlar çok oldu. Bir dönem yoğun bir şekilde devam eden definecilik faaliyetleri nedeniyle, kentin tarihi dokusu zarar gördü. Fakat buna rağmen doğal ve tarihi güzelliğini hala koruyan Hasköy Asar’ından fotoğraflar dikkat çekiyor.

Hasköy3

Hasköy’de bulunan Asar’da zaman zaman ziyaretçiler fotoğraf çekiyorlar ve buradaki anılarını ölümsüzleştiriyorlar.  Hasköy Asar’ı Ulubey Kanyonlarının devamı olarak dikkat çekiyor.

Hasköy4

UŞAK TANITIM KÜLTÜR GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, KENTİ GERÇEK MANADA TANITIYOR

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, kenti gerçek anlamda tanıtan öncü sivil toplum kurumlarının başında geliyor. Her hafta dernek yöneticileri ve üyeleri, kendi ceplerinden yaptıkları masraflarla, köy ve ilçe ziyaretleri yapıyor. Geçtiğimiz yılın içinde Karahallı’nın köylerini tamamlayan UTKGD, Uşak’ın geleneklerini ve tarihini sosyal medya aracılığıyla dünyaya tanıtıyor.

Hasköy1

MASA BAŞINDA VE SICAK SALONLARDA KONUŞMAK YERİNE DOĞAYA ÇIKIYORLAR

Uşak’ın tanıtımıyla ilgili laf üretmeyen UTKGD, masa başında ve sıcak salon toplantılarında değil, doğada soğuk ve yağmurlu havalarda dahi faaliyet gösteriyor. Uşak’ı önce Uşak halkına tanıttıklarını belirten Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, “Dernek üyelerimiz ve yöneticilerimiz sürekli ilimizin bir değerini tanıtmak için çalışmalar yapıyorlar. Ulubey Hasköy Asar’ı da bunlardan birisi. Vatandaşımızın uygun bir zaman bulmaları durumunda Hasköy Asar’ını ve diğer tanıtımını yaptığımız doğal ve tarihi değerlerimizi ziyaret etmesini öneriyoruz” dedi.

Hasköy2

Hasköy’deki donatının yürüyüş grupları için ve keyifli bir parkur olduğunu sözlerine ekleyen Keyvaloğnu, şöyle söyledi:

“Doğa yürüyüşünü sevenler, doğa fotoğrafçıları ve ilimizdeki keşfedilmemiş yerleri merak edenler için Hasköy Asar’ını tavsiye ediyoruz.” 

HABER: ALİ ARASLI

Uşak'ta müzik öğretmeninin eğlenceli Ankara havası gazino eleştirisi! Küfür yok, eleştiriyi anlamsız buldum! Uşak'ta müzik öğretmeninin eğlenceli Ankara havası gazino eleştirisi! Küfür yok, eleştiriyi anlamsız buldum!

Hasköy

Editör: Ali ARASLI