Ulubey Kanyonlarına yapılan ahşap yürüyüş yolu bayramda yoğun ilgi gördü Ulubey Kanyonlarına yapılan ahşap yürüyüş yolu bayramda yoğun ilgi gördü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bugün yurdun büyük bölümünde yağış var. Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Denizli’de de yer yer kar yağışı etkili oldu. MGM rakamlarına bakıldığı zaman kar yağışı Mart ayının sonlarında etkili oldu. Mart ayının son düzlüğünde soğuyan hava, Avrupa’dan gelen soğuk sistemle farklı bir duruma girdi. Ağaçların çiçek açması Mart’ın ilk 10 günlük sürecinde başladı. Mart ayının ortasından itibaren ağaçların çiçekleri tam anlamıyla açtı. Fakat 20 Mart’tan itibaren hava soğumaya başladı ve Uşak, Denizli, Afyonkarahisar ve Kütahya gibi Ege Bölgesi kentlerinde sıcaklık eksi seviyelere düştü.

23 MART 2024 CUMARTESİ GÜNÜ HAVA EGE’DE ISINIYOR

23 Mart 2024 Cumartesi günü hava sıcaklığı, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar ve Kütahya gibi illerde yükselecek. Fakat orta Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ise kar yağışı hakim olacak. Kar yağışı 24 Mart Pazar günü bu bölgelerde de etkisini yitirecek. Sadece Doğu Anadolu’da kar yağışının sürmesi bekleniyor.

UŞAK AKKEÇELİ KÖYÜNDE 2 FARKLI GÜN

Uşak’ın Akkeçeli köyünde dün ve bugünü fotoğraflayan Sadık Işık, güneşli ve karlı günleri ölümsüzleştirdi. Sadık Işık’ın aynı yerde çektiği 2 fotoğrafta, bahar ve baharın içindeki kış mevsimi yansıtıldı. Fotoğraf, güzel manzarasıyla da dikkat çekiyor. 

Uşakkar

Editör: Ali ARASLI