Uşak'ta Ramazan Bayramı önü baklavanın kilosu ne kadara satılıyor? Uşak'ta Ramazan Bayramı önü baklavanın kilosu ne kadara satılıyor?
Uşak’taki kasaplarda satılan et fiyatları, çevre illere nazaran yüzde 10 dolaylarında daha ucuz seyrediyor. Uşak’ta kıymanın kilogram fiyatı 400 ila 440 TL arasında değişirken, Manisa Selendi’de dahi kıymanın kilosu 480 TL’ye satılıyor. Kırıkminare’de faaliyet gösteren bir kasap esnafı, Uşak’ın Ege Bölgesi’ndeki en ucuz eti sattığını söyledi. Et fiyatlarının yaşanan kuraklık ve eskisi kadar küçük ve büyükbaş hayvan yetişmediği için arttığını belirten aynı kasap esnafı, rakamları Uşak halkı için makul tuttuklarını ifade etti.
Et Kasap2

RAMAZAN AYINDA HER HANGİ BİR ZAM GELMEDİ

Öte yandan Uşak’ta Ramazan ayı nedeniyle kasap esnafı, et fiyatlarına her hangi bir ilave zam yapmadı. Kentteki bazı kasaplar, kıyma ve et fiyatları için çeşitli kampanyalar da geliştirdi. Uşak Tren Garı’nın bulunduğu bölgede faaliyet gösteren bir esnaf, işyerinin önüne açtığı pankartla indirimli ürünlerin fiyatlarını yazdı.
Et Kasap1

UŞAK’TA ET FİYATLARI NE KADAR?

Uşak’ta ortalama et fiyatları değişkenlik gösteriyor. Bazı kasaplar tabandan satış yaparken, bazıları ise orta düzeyde fiyat uygulamasını hayata geçiriyor. Kasaplarda müdavim denen müşteri olduğu için bu durum çok sorun haline gelmiyor. Buna göre kentteki ortalama et fiyatları şöyle:
Dana kıyma: 380 – 450 TL
Dana but: 400 – 500 TL
Antrikot:  550 – 600 TL
Kuzu kol kemikli: 450-500
Kuzu kavurma için kemiksiz: 550-600 TL
Kuzu pirzola: 650-700 TL
Sucuk: 450 TL
Editör: Ali ARASLI