Uşak’ta acil serviste hasta sayısı 2 katın üzerine çıktı. Son dönemlerdeki grip salgınının yoğunluğa yol açması nedeniyle doktor sayısı artırıldı.

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde hasta sayısı 2’ye katlandı. Günlük ortalama 1000 ila 1100 kişinin gittiği acil servise, kış mevsimiyle birlikte 2 bin ila 2 bin 500 kişi arasında hasta gitmeye başladı. Yaşanan yoğunluğun mevsimsel olduğunu belirten Uşak Valisi Turan Ergün, günlük 6 bin 500 polikliniğin yapıldığını kaydetti.

Uşak Valisi Turan Ergün, acil servis ve randevu sistemiyle ilgili şikayetler için açıklama yaptı. Vali Ergün, şöyle konuştu:

CYBH Testi ile Kısa Sürede Tedavi Olun CYBH Testi ile Kısa Sürede Tedavi Olun

“Vatandaş, sağlıkla ilgili hizmete bir an önce ulaşmak istiyor. Uşak, çevre ilçelerle beraber nüfusunun üzerinde hizmet veriyor. Bizim yatak doluluk oranımız yüzde 65 ve yatak ihtiyacı yok. Geçen 1 buçuk yılda, yüzde 20 akşam polikliniğiyle birlikte bir artış sağlandı. Doktorun çalışma saati var ve bu saatin üzerinde zorlayamazsınız. Ama rica ederek ve güzel sohbetlerle çalışma talebimize olumlu yanıt aldık. Acilde yeşil, sarı ve kırmızı alan var. Normalde 1100 civarında bir hastamız vardı. Fakat kış mevsimiyle bu rakam 2000’in üzerine çıktı. Doktor sayısı artırıldı. Bu sorun tüm Türkiye’de geçerli.”

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki doktorların günlük poliklinikleri hakkında konuşan Vali Ergün, şöyle devam etti:

“Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde günlük 6500 poliklinik yapıyor. Her Uşaklı yılda 3 defa hastaneye gidiyor gibi bir rakam çıkıyor.”

Editör: Ali ARASLI