Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi! Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi!

Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün cirit müsabakaları kapsamında yapılan Uşak Aktaş ve Ulubey Aksaz maçında olay çıktı. Edinilen bilgiye göre Aksaz’da forma giyen A.Ç. ile hakem Özgür Aslan arasında tartışma çıktı. Yetkililerden alınan bilgiye göre A.Ç., hakem Özgür Aslan’a cirit sopasıyla vurdu ve atla üzerine gitmeye kalktı. Hakemin yaralanması üzerine maç iptal edildi ve ertesi güne kadar hiçbir müsabaka yapılmadı. Aynı gün hastanede tedavi edilen Özgür Aslan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Hakeme cirit sopasıyla vurduğu öne sürülen A.Ç.’nin ise ifadesi alındıktan sonra denetimli serbestlikle bırakıldığı aktarıldı. 
Söz konusu olayın ardından, disiplin kurulunun toplanarak ayrıca bir cezai müeyyide uygulaması bekleniyor. Cirit maçlarıyla ilgili bilgi veren Türkiye Geleneksel Atlı Atlı Spor Dalları Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Ali Yıldızhan, maçların devam ettiğini kaydetti. Yıldızhan, yaşanan üzücü tekrarlanmaması için gerekeni yapacaklarını söyledi. Yıldızhan, “Konu şu anda yargıda ve gerekli disiplin süreci de işleyecek. Üzücü bir olay ve bir daha böyle bir durumun olmaması için bizler de üzerimize düşeni yapacağız” dedi. 

Editör: Ali ARASLI