Uşak’ta resmi olmayan seçim sonuçlarına göre CHP, yüzde 40,88 ile seçimi kazanırken, AK Parti yüzde 24,31 ile ikinci ve İYİ Parti de yüzde 16,77’lik oranla üçüncü oldu. CHP’li Özkan Yalım, yeni dönemin belediye başkanı seçilirken, mevcut Başkan AK Partili Mehmet Çakın ise önümüzdeki günlerde görevi devredecek. İYİ Partili İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, parti genel manada oy kaybettiği için bu dönem de de seçilemedi. Gür, partisinin ülke genelindeki ortalamasına nazaran 13 puan fazla oy alsa da üçüncü oldu. MHP’li Sezer Ateş de bu dönemde dördüncü olurken, YSK’nın bu hafta içinde resmi sonuçları paylaşması bekleniyor.

CHP, 17 NORMAL VE 3 KONTEJYANLA 20 MECLİS ÜYESİ ÇIKARDI

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre CHP, Uşak Belediye Meclisinde ağırlık olan grubu oluşturdu. Buna göre CHP’nin 17 seçimle ve 3 kontenjanla olmak üzere toplam 20 meclis üyesi seçildi. CHP’de Belediye Meclis üyelerinin yarısı ön seçim ve diğerleri de fermuar sistemi şeklinde belirlenmişti. CHP, bu dönemdeki meclis üyeleriyle ezici bir meclis üstünlüğünü ele geçirdi. Belediye Başkanın kritik oylamalarda kullandığı oyun 2 sayıldığı düşünüldüğünde, yapılacak çalışmalar noktasında hiçbir bahanenin olmadığı da ortaya çıkıyor.

AK Parti ise bu dönemde 8 meclis üyesi seçtirdi ve bu dönem Uşak Belediye Meclisi’nde ana muhalefet görevi üstlenecek. İYİ Parti’nin 2 ve MHP’nin bir önceki dönemde olduğu gibi 1 meclis üyesi seçildi.

UŞAK MERKEZ’DE CHP 5 VE AK PARTİ 2 İGM ÜYESİ ÇIKARDI

Uşak Merkez’de CHP’nin 5 adayı İl Genel Meclisine girerken, AK Parti’den de 2 isim İl Genel Meclisi üyesi oldu. AK Partili Mehmet Bayar ve Nafiz Mıdık bu dönem mecliste ana muhalefet görevi üstlenecekler.

Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI