Zafer Arpacı’dan Fahrettin Tuğrul’a: Bedava bir yere gelenler oldu!

İşte Uşak Kent Konseyi'nin yeni yönetimi İşte Uşak Kent Konseyi'nin yeni yönetimi

Banaz Belediye Başkanı seçilen Zafer Arpacı, seçimi bağımsızdan kazanması hakkında değerlendirme yaptı. Daha önce AK Parti Milletvekili Fahrettin Tuğrul ve İl Başkanı Himmet Yaşar’ın kendisinin adaylığını engellediğini belirten Zafer Arpacı, şu ifadeyi kullandı: “Bedava bir yere gelen, bir bardak çay içirmeden bir şeyler yapmaya çalışanlar oldu. İnsanları köşeye sıkıştıranlara boyun eğmeyeceğiz. Eğer güçleri yetiyorsa gelsinler, Banaz’dan aday olsunlar”.

ZAFER ARPACI BANAZ’DA TEKRAR GÖREVE GELDİ

Banaz’da resmi olmayan sonuçlara göre bağımsız Belediye Başkanı Zafer Arpacı, tekrar seçilerek göreve devam edecek. Banaz’da Zafer Arpacı 3355 oyla yüzde 32,79 oranında birinci çıktı. AK Partili Mehmet Cevizci 2958 oyla yüzde 28,91 ve CHP’li Ethem Erdem 2943 oyla yüzde 28,76 orana ulaştı. Resmi olmayan seçimlere göre kazanan Zafer Arpacı oldu. Arpacı, Banaz’daki Kültür Park’ta vatandaşa hitaben bir konuşma yaptı ve ilçedeki tüm siyasi görülerden vatandaşa teşekkür etti.

Doğrunun önünde hiçbir şey durmaz!

Arpacı, şöyle konuştu: “Büyük bir destan yazdınız, bana sahip çıktınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu seçim sürecinde yanımda bulunan ve bana destek veren değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar da beni böyle bir yanlışlığa maruz kaldığımız ve haksızlığa uğradığımızı görüp yanımızda durdular. Partiden ayrılıp yanımıza geldiler ve özveri gösterdiler. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Doğrunun önünde hiçbir şey durmaz. Çalışmalarımıza ilk günkü gibi aynı ekiple devam edeceğiz. Banaz’a bir çivi çakmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Zafer Arpacı ne söz verdiyse yapar. Hükümette olsak da olmasak da fark etmez.”

İNSANLARI KÖŞEYE SIKIŞTIRANLARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

“Daha önce muhalif belediye başkanlarımız da olmuş ve 5 dönem belediye başkanlığı yapıp çalışkan belediye başkanı ödülü almışlar. Bizler de deneriz” diyen Başkan Arpacı, şöyle devam etti: “Kütahya Kuşulular ne yaptı belediyeyi elinde alınca 5 dönem sandığa gitmedi. Burada onu bunu suçlamak değil ama acemi insanlara da ders verdiniz. Bedava bir yere gelen, bir bardak çay içirmeden bir şeyler yapmaya çalışanlar oldu. İnsanları köşeye sıkıştıranlara boyun eğmeyeceğiz. Eğer güçleri yetiyorsa gelsinler, Banaz’dan aday olsunlar. Bazıları da aşiret arıyor ve aşiret burada. Öküz altında buzağı arıyorlar, bunlar tırı vırı şeyler. Sağcı-solcu herkesle hep beraber bir başkanınız var. Banaz’a layık bir şekilde eğleneceğiz ve bunu kutlayacağız. Arkamda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Benim bundan sonra her hangi bir partiye yaslanmama gerek yok.”

SAĞCISI-SOLCUSU HERKES BANAZ’IN NİMETLERİNDEN YARARLANACAK

Arpacı, şu ifadeleri de kullandı: “Demek ki burada partiyi toplayan Zafer Arpacı olmuş. Biz bunu yaparız, dikeriz diye oy ver diye bir kaide yok. Banazlı kimi istiyorsa onu seçer. Burada herkes başkan. Ben sağdan adam oldum, soldan adam aldım yok. Herkesi alacağım, kim gelirse gelsin. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sağcısı-solcusu herkes Banaz’ın nimetlerinden yararlanacak.”

Editör: Ali ARASLI