Kayaağıl Termal Tesisleri’ndeki kadın ve erkek karışık yüzme havuzu haberine ilginç yorumlar yazıldı.  Bazı okurlarımız bu uygulamanın yerinde olduğunu savunurken, bazıları da gerçek ve sahte hesaplar üzerinden bunun yanlış olduğu görüşünü ortaya koydu.

Uşak’ta haremlik – selamlık tartışması yaşanıyor. 

Dün yayınladığımız Kayaağıl Termal Tesisleri’ndeki kadın ve erkek karışık yüzme havuzu haberine ilginç yorumlar yazıldı. 

Bazı okurlarımız bu uygulamanın yerinde olduğunu savunurken, bazıları da gerçek ve sahte hesaplar üzerinden bunun yanlış olduğu görüşünü ortaya koydu.

Türkiye’de tartışma ortamlarında her zaman ‘geçer akçe’ olan konulardan biri de şüphesiz haremlik ve selamlık tartışması.

Turizmin beşiği olarak görülen bir ülkede hala böyle tartışmaların olmasını bazı kişi ve gruplar yersiz bulsa da bunu konuşmaktan ve tartışmaktan hoşnut olan ciddi bir kesim var.

Haremlik ve selamlık uygulamalarına karşı da olsa yandaş da olsa, böyle tartışmaları girmekten keyif alanlara rastlamak hiç de zor değil.

Peki neden?

Türkiye’de en çok satan gazete bir dönem Posta’ydı ve bunun sebebi de merhum Uşaklı cinsel sağlık uzmanı Prof. Dr. Haydar Dümen’di. 

Haydar Hoca, yıllarca Posta Gazetesi’ni deyim yerindeyse ‘sırtladı’ ve zaman zaman milyona varan tirajlara ulaştırdı.

Her kahve köşesinde, çay ocaklarında ve berberlerde Haydar Dümen keyif ve ‘öğrenme hevesiyle’ okunuyordu. Çünkü halkımızın en çok ilgi duyduğu konu olan cinsellik de tıklanma ve okunmada geçer akçeydi ve bu durum hala değişmedi.

Dün yorumlara şöyle bir göz gezdirdim ve konunun ‘ipini ve bikini’ ekseninde gitmesine biraz üzüldüm. 

Demek ki hala bizim öncelikli konumuz buymuş. 

İpli mayoyu konuştuğumuz kadar, ne olacak bu iplik sektörünün hali diye dertlensek belki bugün bu kadar sıkıntı olmayacaktı.

Kavurucu sıcaklar devam edecek! Dikkatli olun Kavurucu sıcaklar devam edecek! Dikkatli olun

YAZININ DEVAMINI OKUYUN

Editör: Ali ARASLI